REKLAMI GEÇ

PAÜ’nün geliştirdiği elektrikli ve sürücüsüz otomobil Alatay’dan bir başarı daha

PAÜ’nün geliştirdiği elektrikli ve sürücüsüz otomobil Alatay’dan bir başarı daha

Pamukkale Üniversitesi’nin akademisyen ve öğrencileri tarafından geliştirilen ve katıldığı her festivalden ödülle dönen otomobil prototipi Alatay, Ağustos’ta yapılması planlanan Teknofest’in ön elemesinden 96 puanla birinci sırada geçti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mayıs 2020 Cuma, 20:48

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Mühendislik Fakültesi’nin öğretim üyeleri ve öğrencilerin içinde bulunduğu bir ekip tarafından yapılan elektrikli otomobil Alatay 2020 yılına da hızlı girdi. Daha önce katıldığı festivallerden birincilik ödülleriyle dönen Alatay, Bu yıl yine TÜBİTAK desteğiyle yapılacak Teknofest 2020’nin ön elemesine sürücüsüz (otonom) modeliyle katıldı.

TEKNOFEST 2020 Gaziantep kapsamında Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması’na başvuran Alatay, ön elemeden 100 üzerinden 96 puan alarak yarışmaya katılmaya birinci sıradan hak kazandı. Denizlili ekip tarafından geliştirilen hem elektrikli hem de sürücüsüz otomobilin festivale ilk sıradan katılması, PAÜ’de sevinçle karşılandı.

Rektör Prof.Dr. Hüseyin Bağ, “ATAY otonom takımımızın geliştirdiği otonom araç TEKNOFEST TÜBİTAK elemelerini birinci sırada geçmiştir. Başta proje danışmanı hocamız Doç.Dr. Selami Kesler olmak üzere bu projeye emek veren tüm takım üyelerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ağustos ayında yapılması planlanan festivale katılmaya hak kazanan Alatay, geçtiğimiz yıllardaki başarıyı gösterirse ödülle dönebilir.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı