REKLAMI GEÇ

YÖN Otomotiv Rent a car firmalarını bir araya getirdi

YÖN Otomotiv Rent a car firmalarını bir araya getirdi

Denizli’nin köklü otomotiv firmalarından YÖN Otomotiv, düzenlediği kahvaltılı toplantıda Rent a car firmalarını bir araya getirdi. Sektörün geleceğinin görüşüldüğü toplantı Saki Restoran’da yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Mart 2019 Cuma, 13:29

Rent a car firmaları, Denizli’nin köklü otomotiv firmalarından olan YÖN Otomotiv’in düzenlediği kahvaltılı meslek buluşmasında bir araya geldi. Saki Restoran’daki toplantıda sektörün içinde bulunduğu durum ve geleceği konuşuldu. YÖN Otomotiv Genel Müdürü Osman Okan Manisalı, bu anlamda yerel firmaların önünün açık olduğunu söyledi.

Toplantıda otomotiv sektörünün içinde bulunduğu durum hakkında kısa bir bilgi veren ve Rent a car firmaları için yeni turizm sezonunun verimli geçeceğini düşündüklerini dile getiren YÖN Otomotiv Genel Müdürü Osman Okan Manisalı, 2014-2017 yılları arasında 1 milyona yakın araç satışı oldu. Ancak bu rakam 2018 yılı için gerek faiz oranları gerekse kur artışları nedeniyle 620 bin adetlerde kaldı” dedi.

Diğer taraftan Rent a car sektörünün değiştiğine değinen ve bu sektörde eskisi gibi büyük firmaların kalmadığını dile getiren Manisalı, “Artık bu sektörde yerel firmalar daha şanslı. Bu anlamda daha önce Bodrum, Fethiye ve Uşak’ta toplantı düzenledik. Firma olarak elimizden geldiği kadar Rent a car sektörünün yanında olmaya çalışıyoruz. Bu yıl özellikle yerel anlamda firmalar için iyi geçeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı