3. Tarım Orman Şûrası Denizli Sektör Toplantısı Yapıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

3. Tarım Orman Şûrası Denizli Sektör Toplantısı Yapıldı

3. Tarım Orman Şûrası Denizli Sektör Toplantısı Yapıldı

Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından sektör paydaşlarına yönelik 3. Tarım Orman Şûrası’na hazırlık amacıyla sektör toplantısı yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Temmuz 2019 Cuma, 13:21

3. Tarım Orman Şûrası’na hazırlık mahiyetindeki sektör toplantısı Denizli Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde yapıldı. Topantıya Denizli Valisi Hasan Karahan ile birlikte Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, ilgili sektör temsilcileri, kamu kurum kuruluşları çalışanları ve üreticiler katıldı.

Düzenlenen sektör toplantısının Denizli ve ülke tarımına ışık tutacak kararlar alma hedefinde olduğunu söyleyen Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz Erkaya Denizli’nin tarım ve hayvancılık konusundaki mevcut durumunu, güçlü ve zayıf yönlerini, geleceğe yönelik hedef ve stratejilerini değerlendirip rapor halinde bakanlığa sunacaklarını belirterek, “Bugünkü sektör buluşmamızda gıda, tarım ve hayvancılıktan, orman ve mera yönetimine, toprak, su kaynakları ve tabiat muhafazası ile biyoçeşitliliğin korunmasına kadar tüm konular çalışma masalarımızın konuları arasında yer alacak..Çalışma masalarımızı oluştururken ülkemiz ve ilimiz açısından stratejik değer taşıyan konu başlıklarını belirleyerek, bu başlıkların derinlemesine irdelenmesini arzu ettik” diye konuştu.

Denizli Valisi Hasan Karahan ise yaptığı konuşmada uzun bir aradan sonra yapılacak olan 3. Tarım Şûrasının hazırlığı olan toplantının önemine değinerek” Denizlimiz sanayi şehri olmasının yanısıra aynı zamanda tarım şehri olarak tarımın her alanında iddialıdır. Tarım Orman Şûrası her türlü sorunun dile getirilmesine fırsat verir. Denizli’de tarımsal ve hayvansal üretim açısından Önder çiftçisinden, girişimcisine kadar her türlü imkân var. Hayati öneme sahip tarımı ve beraberinde getirdiği güçlü ekonomiyi korumalıyız. Denizli’nin yöneticisi olarak bu konunun öneminin farkındayız ve her türlü desteği veriyoruz. Bugünkü çalışmaların sonunda hazırlanacak raporlar Tarım ve Orman Bakanlığına gönderilerek Ülkemiz tarım orman sektörünün yol haritasını çıkaracaktır. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.” dedi.

Diğer taraftan 3. Tarım Orman Şûrasına hazırlık amacıyla yapılan sektör toplantısında oluşturulan 5 çalışma grubunda STK temsilcileri, bakanlık personeli, ilgili sektör temsilcileri ve kamu kurum kuruluşları çalışanlarından oluşan toplam 150 kişi görev aldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı