Denizli Barosu, Çal Temsilcisi Türk: Çiftçi borç faizleri silinmeli, yoksa kriz kapıda - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Barosu, Çal Temsilcisi Türk: Çiftçi borç faizleri silinmeli, yoksa kriz kapıda

Denizli Barosu, Çal Temsilcisi Türk: Çiftçi borç faizleri silinmeli, yoksa kriz kapıda

Denizli Barosu Çal İlçe Temsilcisi, aynı zamanda ilçenin serbest avukatlarından Ahmet Türk, açılan icra dosyalarının her geçen gün katlanarak arttığını söyleyerek, büyük ekonomik kriz uyarısında bulundu. Türk, “Kuraklığın vurduğu çiftçilerin borçları üzerine faiz konularak erteleniyor. Faizlerin silinmesi gerekiyor. Çiftçiler büyük bir ekonomik krizin eşiğinde” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Mayıs 2021 Salı, 13:11

Denizli Barosu’nun Çal, Bekilli ve Baklan ilçelerinin temsilciliğini yapan avukat Ahmet Türk, gerek bölgede gerek yurt genelinde icra dosyalarındaki artışa dikkat çekti. “Devletin desteği daha da artmaz, çiftçilerin ertelenen borçlarının faizleri silinmezse çok sayıda çiftçi traktörünü, tarlasını satmak zorunda kalacak” diyen avukat Ahmet Türk, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri ve bankalara olan borçların faizlerinin silinmesi durumunda tarım sektörünün derin nefes almasa da moral bulacağını kaydetti.

“HERKES AYNI GEMİNİN İÇİNDE, HEPİMİZ YARA ALIRIZ”
İcra dosyalarının artmasının belki de ekonomik olarak avukatların işine geldiğini sözlerine ekleyen Ahmet Türk, “Herkes, hepimiz aynı geminin içindeyiz. Yaşanabilecek büyük bir ekonomik krizde herkes ve hepimiz yara alırız. İcra dosyalarının artması doğal olarak avukatlara ekonomik olarak katkı sağlayacağı düşünülebilir. Öyle değil işte. Toplumda huzur olursa hepimiz huzurlu oluruz. Biz az para kazanalım ama icra dosyaları azalsın. Biz az para kazanalım ama çiftçi, esnaf, dar gelirli nefes alsın” yorumunda bulundu.

Yorumlar

soru yorum   -  Bağlantı 25 Mayıs 2021, 15:13

Çiftçinin bütün borçları ana para ve faiz olarak silinmeli, sıfırlanmalı, mazot fiyatı çiftçi için 1,5 tl ye indirilmeli ve çiftçiye şu anda aldığı fiyatın dörtte biri fiyatına gübre temin edilmeli, hem de derhal.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı