Gübre denetçilerine gübre takip sistemi anlatıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gübre denetçilerine gübre takip sistemi anlatıldı

Gübre denetçilerine gübre takip sistemi anlatıldı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Denizli’de görev yapan gübre denetçileri için bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda Gübre Takip Sistemi’nin işleyişi hakkında bilgi verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Aralık 2019 Pazartesi, 14:25

Gübre denetçilerine Gübre Takip Sistemi hakkında bilgi verildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde yapılan bilgilendirme toplantısına İl Müdürü V. Nejdet Demir, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ali Yılmaz ve teknik personeller katıldı.

Terör olaylarının engellenmesi özellikle el yapımı patlayıcı (EYP) yapımında kullanılan gübrelerin izlenebilirliği açısından 2018 yılında uygulamaya konulan Gübre Takip Sistemi’nin (GTS) anlatıldığı toplantıda katılımcılara gübrelerin takibi ve denetimlerine ilişkin olarak İl ve İlçe Müdürlüklerinde görevli 56 gübre denetçi kimliğine sahip personele, üretici ve bayilerdeki gübrelerin üzerinde yer alan karekod kontrolü ve nitratlı gübrelerin içinde bulunan DNA’ların tespiti için numune alımı konusunda bilgi verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı