REKLAMI GEÇ

Pirinçte 18 yaş uygulaması

Pirinçte 18 yaş uygulaması

TMO, ticareti yapılmasın diye 18 yaşından küçüğe pirinç satışını durdurdu. Denizli’de Toprak Mahsulleri Ofisi, son iki aydır pirinç fiyatlarındaki ani yükselişi frenlemek için kilosunu 1.80 YTL’den sattığı pirinçte, 18 yaşından küçüklere satış yasağı getirdi

/ DENİZLİHABER / 17 Temmuz 2008 Perşembe, 00:00

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Sümer Mahallesi’nde bulunan satış deposunda her gün 200 kişiye 5’er kilogram pirinç satışı yapılıyor. Yüzlerce kişi iki aydan bu yana 5 kilo ucuz pirinç alabilmek için sabah ezanıyla sıraya giriyor. Saat 08.30’da depo açıldığında bekleyen kişilere sıra numarası veriliyor ve sırası geldiğinde 9 YTL karşılığı < ?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />5 kilogram Çorum Osmancık pirinci veriliyor. Ayrıca pirinç alan kişiye 20 gün içinde yeniden pirinç satışı yapılmıyor.

Bazı uyanıkların her gün kuyruğa girerek pirinç alıp daha yüksek fiyatla sattıkları, bazı kişilerin kuyruğa çocuklarını da soktukları duyumunu alan TMO yetkilileri, buna önlem için 18 yaşından küçüklere pirinç satışını yasakladı. Satışın yapıldığı deponun girişine de uyarı levhası asılarak 18 yaşından küçüklere pirinç satışı yapılmayacağı duyuruldu. TMO Denizli Müdürü Ömer Kozan, Bazı kimseler suiistimal ediyorlar. Biz asıl ihtiyaç sahiplerine ulaşmak istiyoruz. 18 yaşından küçüklere bu yüzden pirinç satışını durdurduk” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı