Demirten: Konutları ilçelere yapalım - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Demirten: Konutları ilçelere yapalım

Demirten: Konutları ilçelere yapalım

Denizli İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu (TİMFET) Yönetim Kurulu Üyesi Fehmi Demirten, kent merkezinde ihtiyacı karşılayacak konut sayısına ulaşıldığı, bundan böyle konut yatırımlarında ilçelerin tercih edilmesi gerektiğini savundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Ağustos 2014 Salı, 13:05

Konut yatırımlarında tercihin kent merkezi olmasının beraberinde arsa problemini getirdiğini kaydeden Demirten, yoğun yapılaşmanın kent merkezinde son yıllarda arsa konusunda büyük sıkıntılar yarattığını, bunun sonucunda arsa fiyatlarının suni olarak yükseldiğini, dolayısıyla bina maliyetlerinde önemli bir artışla karşı karşıya kalındığını söyledi.

Konut sektörünün ilçelerde hareketlenmesini sağlamaları gerektiğini ifade eden Demirten, bunun gerçekleşmesinin ilçelerde ciddi bir ekonomik döngü yaratacağını, aynı zamanda istihdam sorununa da çözüm getireceğini belirtti.

Şehirlerde nüfus artışının yeni problemler yarattığına dikkati çeken Demirten, “İlçe belediye başkanlarımız bakış açılarını değiştirsinler. Daha ciddi yapılaşmalar, daha yüksek yapılaşmalar, daha sağlam yapılar, daha konsept , daha konforlu yapılar ilçelerimizde de gerçekleşsin arzuluyoruz. Yapılaşmanın ilçelere kaydırılmasıyla oluşacak denge, arsa fiyatlarındaki suni artışı da durduracaktır. Aksi halde büyükşehir ya da merkez belediyelerimiz, ne kadar arsa üretirse üretsin ihtiyaç karşılanamayacaktır. Bu anlamda yeni bir pencereden yeni bir bakış açısı öneriyoruz” dedi.

Yorumlar

şahide   -  Bağlantı 6 Ağustos 2014, 10:06

evet çok haklı.bizim ilçeye tayinimiz çıktı istediğimiz gibi ev bulamıyoruz mesela.

balık   -  Bağlantı 5 Ağustos 2014, 15:53

ÇOK İYİ OLUR HATTA GEÇ KALINMIŞ BİR PROJE BİR AN ÖNCE İLÇELERDE FALİYETE GEÇMELİSİNİZ.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı