REKLAMI GEÇ

Tüylü Dostlarınızı Evinizde Bekleyen Tehlikeler

Tüylü dostlarınızı evinizde bekleyen tehlikeleri öğrenmeniz gerekli önlemleri alabilmeniz açısından önemlidir. Özellikle yavru kediler söz konusu olduğu zaman daha fazla dikkat edilmesi gereken noktalar ortaya çıkar. Açık pencereler ve balkonlar kediler için büyük bir risk taşır.   Evde Alınabilecek Önlemler   Yetişkin kediler söz konusu olduğu zamanlarda da durum pek farklı ilerlemez. Bazı yetişkin kediler sakin mizaca sahip olsalar da bazıları son derece hareketli…

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Mayıs 2022 Pazar, 11:10

Tüylü dostlarınızı evinizde bekleyen tehlikeleri öğrenmeniz gerekli önlemleri alabilmeniz açısından önemlidir. Özellikle yavru kediler söz konusu olduğu zaman daha fazla dikkat edilmesi gereken noktalar ortaya çıkar. Açık pencereler ve balkonlar kediler için büyük bir risk taşır.

Evde Alınabilecek Önlemler

Yetişkin kediler söz konusu olduğu zamanlarda da durum pek farklı ilerlemez. Bazı yetişkin kediler sakin mizaca sahip olsalar da bazıları son derece hareketli olabilir. Tehlikeli hareketler yapabilecek olan kedilerin sağlığını göz önünde bulundurmalısınız. Görme ve işitme engelli tüylü dostlarınız için güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde almalısınız.

Sağlık sorunları sebebiyle karşılaşabilecekleri potansiyel tehlikeleri fark etme ihtimalleri düşük olan kediler için özel alanlar yaratmalısınız. Temizlik ürünleri kedilerin zehirlenme vakalarının büyük bir kısmını oluşturur. Evde kullanılan temizlik maddelerinin dikkatli bir şekilde muhafaza edilmesi önemlidir. Kediler temizleyici ürünlerin toksik olduğunu bilmezler. Bu maddelerle olan zehirlenmelerde bulantı, kusma ve zor nefes alma gibi sıkıntılar ortaya çıkabilir.

Kedi Sinekliği Çeşitleri

Evinizi temizledikten sonra deterjanların ve kalıntıların ortamdan uzaklaştırıldığından ve iyice silindiğinden emin olmalısınız. Ayrıca kedinizin ulaşamayacağı noktalarda bu ürünleri muhafaza etmelisiniz. Temizlik ve veya kozmetik ürünlerine bağlı zehirlenmeler fark ettiyseniz vakit kaybetmeden evcil hayvanınızı uzman bir veterinere götürmelisiniz.

Köpekler ve kediler için tercih edilen sineklikler de bu noktada işinize yarayabilir. Evcil hayvanların evlerin penceresinden düşmesini ya da kaçmasını önleyebilmek için tercih edilen kedi sinekliği çeşitleri farklı güvenlik önlemleri alınarak uygulanan bir sineklik türüdür. Kediler standart sineklik türlerini kolay bir şekilde parçalayabildikleri için parçalanmayacak özel yapıya sahip sineklikler tercih edilmelidir.

Kedi ve köpeklerin sinekliği açmaması için menteşeli özel sistemlere ihtiyaç duyulabilir. Böylelikle evinizde güvenli bir şekilde evcil hayvanınızı beslemeye devam edebilirsiniz. Özellikle sık sık camlarınızı açıyor veya evinizde hayvanlarınızı uzun süre yalnız bırakmak durumunda kalıyorsanız kedi sinekliği ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Kedi sineklikleri arasında birçok farklı boyut bulabilmeniz mümkündür. Kedi sinekliği çeşitleri için uzmanlar arıyorsanız Armut’u da tercih edebilirsiniz. Profesyonel ekiplere ulaşabileceğiniz Armut sayesinde kedi sinekliği modellerine erişebilirsiniz.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı