REKLAMI GEÇ

Bu sefer farklı olacak!

Bu sefer farklı olacak!

10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinin bu sene her zamankinden çok daha farklı geçeceğini söyleyen İl Genel Meclisi DP Grup Başkanvekili Baklan, Veteriner Hekimler Odası Şube Başkanı Uzakgider ve Lokantacılar Odası Şube Başkanı Güleç, halkımızdaki Atatürk sevgisinin bir kez daha ortaya çıkacağını dile getirdi.

/ DENİZLİHABER / 30 Ekim 2008 Perşembe, 01:00

DENİZLİHABER’in girişimiyle birlikte 10 Kasım Atatürk’ü anma törenlerinin bu sene her zamankinden çok daha farklı geçeceğini söyleyen İGM Demokrat Parti Grup Başkanvekili Abdi Baklan, Veteriner Hekimler Odası Şube Başkanı Mehmet Ali Uzakgider ve Lokantacılar Odası Şube Başkanı Kamil Yaşar Güleç Güleç, halkımızdaki Atatürk sevgisinin bir kez daha ortaya çıkacağını dile getirdi. Siyasi kavgaların ve kaygıların bir kenara bırakılması gerektiğini ifade eden Baklan, Uzakgider ve Güleç, 10 Kasım günü tüm Denizli halkını Valilik Binası önüne beklediklerini belirtti.

‘Ülkenin O’na ihtiyacı var’

Atamızı her geçen gün büyük bir özlemle anmaya devam ettiğimizi söyleyen İGM Demokrat Parti Grup Başkanvekili Abdi Baklan, özellikle de 10 Kasımlarda, bu özlemin daha da arttığına dikkat çekti. Ülke gidişatına bakıldığında Ata’ya daha çok ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Baklan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkenin durumu hiç iç açıcı değil. Bu eylem Türkiye çapında çok ses getirir. Bunu Denizli’den Türkiye’ye yaymakta büyük fayda var. Kalbinde en küçük bir Atatürk sevgisi olan herkesin bu kampanyayı desteklemesini istiyorum.”

‘Siyası kavgalar bir kenara bırakılmalı’

Bu eylemin, ülkenin birlik ve beraberliği açısından gerçekten de çok önemli olduğunu vurgulayan Veteriner Hekimler Odası Şube Başkanı Mehmet Ali Uzakgider, Atatürk’ün daha iyi anlaşılması gerektiğine dikkat çekti. Uzakgider, sözlerini şöyle sürdürdü: “O’nun geçmişteki önderliği ve liderliğinin bu güne nasıl ışık tuttuğunun, topluma anlatılması gerektiğine inanıyorum. O’nu yeniden öğrenmemiz gerekiyor. Anma töreninde binlerce Denizlili’nin bir araya gelmesiyle birlikte ülkeye büyük bir mesaj vereceğiz. Tüm siyasi kaygılar ve kavgalar bir kenara bırakılmalı ve herkes, Cumhuriyetimizin ve ülkemizin kurucu olan Atatürk’ün huzurunda bir araya gelmeli.”

‘Bu sene çok farklı olacak’

Ata’yı anma törenlerinde her sene bir İstiklal Marşı, saygı duruşu ve rutin konuşmalar dışında farklı bir olay yaşanmadığına işaret eden Lokantacılar Odası Şube Başkanı Kamil Yaşar Güleç, bu sene böyle farklı bir anma töreninin dikkat çekici olacağını söyledi. O’nun manevi mirasının ve düşüncelerinin bizimle birlikte yaşamaya devam ettiğini dile getiren Güleç, sözlerine şöyle devam etti: “Halkımızın Atatürk sevgisi gün be gün katlanarak artıyor. Hiçbir siyasi durumun, ülke insanındaki Ata sevgisini körelteceğini düşünmüyorum. Bu anlamlı çalışmasından dolayı DENİZLİHABER’i kutluyorum

10 Kasım sabahı biz de Lokantacılar Odası olarak Valilik Binası önünde olacak ve sesimizi tüm ülkeye duyuracağız.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı