GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ! BİR BAŞKAYDI ÖĞRETMENLER GÜNÜ - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

GEÇMİŞ ZAMAN OLUR Kİ! BİR BAŞKAYDI ÖĞRETMENLER GÜNÜ

25 Kasım 2020 Çarşamba

Toplumun temel taşıdır öğretmenler. Annesinin kuzusu minicik yavruları alır, ilmek ilmek işler bir sanatçı gibi. Ruhunu şekillendirir, yeteneklerini ortaya çıkarır, kimisin doktor, kimisini mühendis, kimisini de kendisi gibi doktor yapar. Hayata hazırlar kısacası, hayatı şekillendirecek insanları yetiştirir öğretmen.

Öğretmenler Günü’nü pandeminin gölgesinde yaşadı öğretmenlerimiz, en büyük eserleri olan öğrencilerinden ayrı kutladılar bu özel günlerini.

Biz de sizi yıllar öncesine, 1981 yılına götürmek istiyoruz. Denizli Öğretmen Okulu’nda gerçekleştirilen törende öğretmenler günlerini kutladı.

Dönemin Valisi Sami Sönmez, Tugay Komutanı İlhan Özcan ve Belediye Başkanı Nihat Yalaz başta olmak üzere Denizli protokolünün eksiksiz katıldığı tören görülmeye değerdi.

Öğretmenlik mesleğinin kutsallığına ilişkin konuşmalar yapıldı, mesleğe ilk adımlarını atan genç öğretmenler yemin ederek görevlerine başladı.

Öğrenciler sahne aldı ve öğretmenleri için en güzel eserleri seslendirdi.

Öğretmenlerden oluşan koronun konseri de görülmeye değerdi.

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı