REKLAMI GEÇ

AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar: Kadına şiddete karşı mücadelemiz sürüyor

AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar: Kadına şiddete karşı mücadelemiz sürüyor

AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Kabadayılar, kadına şiddetin insanlık suçu olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Kasım 2021 Perşembe, 14:05

AK Parti Denizli Kadın Kolları üyeleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen toplantıda partililer “Şiddet insanlık suçudur”, “Sevgi yeşertir, şiddet soldurur” ve “Şiddete sıfır tolerans” yazılı dövizler açtı.

AK Parti Denizli Kadın Kolları Başkanı Feride Kabadayılar, yaptığı konuşmada, kadına şiddetin insanlık suçu olduğunu vurguladı.

Kadına şiddetin önlenmesi için birçok çalışma yaptıkların aktaran Kabadayılar, şöyle dedi:

“2004 yılında Anayasa’da pozitif ayrımcılık ilkesini düzenledik. 2005 yılında Türk Ceza Kanununda yaptığımız değişiklik ile ‘töre nedeniyle’ ifadesini ekleyerek, töre cinayetleri faillerine en yüksek cezaları getirdik. Medeni Kanun, İş Kanunu’nda yaptığımız düzenlemelerle kadını güçlendiren politikalar ve uygulamalarla yolumuza devam ettik. 81 ilde Şiddeti Önleme Merkezleri kurduk. KADES, elektronik kelepçe, ALO 183 çağrı hattı, bakanlıklar arası koordinasyonun güçlendirilmesi, eğitimler, eylem planları ile topyekun mücadele kararlılığımız artarak devam ediyor.”

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını aktaran Kabadayılar, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kıymetli Hanımefendi Emine Erdoğan’ın da önemle vurguladıkları gibi ‘Kadına şiddet, insanlığa ihanettir.’ AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz. Var olan çözüm önerilerimize yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceğiz.” DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı