AK Parti İl Başkanı Necip Filiz kongrede aday olmayacağını açıkladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz kongrede aday olmayacağını açıkladı

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz kongrede aday olmayacağını açıkladı

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, yaklaşan kongre öncesi sürpriz bir karar aldı. Başkan Filiz, kongrede il başkanlığına aday almayacağını açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Kasım 2020 Çarşamba, 12:13

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, 7’nci Olağan İl Kongresi öncesi sürpriz bir karara imza attı ve aday olmayacağını açıkladı.

Bayrağı bir başka dava arkadaşına devredeceğini söyleyen Filiz, “Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde partimizin 7. Olağan İl Kongresinde aday olmama yönünde karar almış bulunmaktayım” dedi.

AK Parti’nin onurlu bir yürüyüşün öncüsü olduğunu belirten Filiz, “Partimizin çatısı altında birçok görevler aldım. Cumhurbaşkanlığı, 2015 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini, 31 Mart Yerel seçimlerini yönetim kurulu ve AK Parti teşkilatlarımızla birlik ve beraberlik içinde yönettik. Sonrasında hain bir darbe girişimini yaşadık. Günlerce 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanın’da nöbetteydik. 16 Nisan referandumunda il başkanı olarak görevimizi yaptık. 7 düvelin karşısında Diriliş ruhumuzu yeniden ayağa kaldıran bir anlayışın parçası olmaktan her zaman onur duydum. İl Başkanlığında tüm görevlerimi ifa ederken uzlaşmacı bir yaklaşımla şehrimizin ve ülkemizin sorunlarını ele aldım. Dünyada tek geçerli dilin nezaket olduğunu hiçbir zaman kenara itmedim. AK Partimizde bu davaya gönül veren hiç kimse kişisel ikbal peşine düşmez, düşmemelidir. Ben de düşmedim. Alnım ak, gönlüm rahattır” dedi.

14 Ekim 2015 tarihinden bugüne yürüttüğü il başkanlığını milletin umutlarının bağlandığı kurumsal emanet olarak kabul ettiğini belirten Filiz, “Emanete sahip çıkma bilinç ve duyarlılığıyla emanetin hükmünün farkında olarak yürüttüm. Olması gerekeni en üst seviyede başarmak için bütün gayreti gösterdim. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) buyurduğu üzere adil ve ahlaklı olmayı hep ön planda tuttum. Tıpkı hayatımızın bize emanet olduğu gibi, bu vazifeler ve makamlar da bizlere emanettir. Makamların sadece hizmet için birer vesile olduğunu bilen ve bu inanış ile bugüne dek partimizde görev yapmış bir kardeşiniz olarak ‘Makamlar geçicidir, baki olan davadır’ şiarıyla, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda, Genel Merkezimize, AK Partimize hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı