REKLAMI GEÇ

Filiz’den teşkilatlara kritik uyarı

Filiz’den teşkilatlara kritik uyarı

AK Parti yoğun bir sürece giriyor. 7. Olağan Genel Kurul öncesi ilçe teşkilatlarına yönelik AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Denizli İl Koordinatörü Nihat Öztürk’ün de katılımıyla toplantılar düzenleyen İl Başkanı Necip Filiz, teşkilatlara ciddi uyarılarda bulundu. Partinin kriterlerini ortaya koyan Filiz, “Bunların dışında hareket edenlerin partimizde yeri yok” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Kasım 2019 Çarşamba, 17:06

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Denizli İl Koordinatörü Nihat Öztürk ile birlikte, AK Parti Denizli İlçe teşkilatlarında; Ana kademe, kadın ve gençlik kolları, mahalle başkanları, önceki dönem ilçe başkanları, belediye başkanları ve meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Yoğun toplantı programının ardından yazılı bir açıklama yaparak değerlendirmelerde bulunan İl Başkanı Filiz, birlik ve kardeşlik için yeniden yollara düşmenin vaktinin geldiğini kaydetti.

AK Parti’nin 7. Olağan Kongre sürecine girildiğini hatırlatan Filiz, “Milletine, vatanına ve mahallesine hizmetkâr olarak gece gündüz demeden çalışan, hem toplumun hem de AK davanın yegâne unsurları olan vefakâr ilçe teşkilatlarımıza; 7. Olağan kongre sürecini ve bu süreçte ve delege seçimlerinde nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve bu süreci sağlıklı olarak nasıl yürütebileceğimizi anlattık. Toplantılarımızda da belirttiğimiz üzere AK Partimiz öncelikle delege seçimlerinde titiz bir çalışma yürütecek, delegelerde liyakat esas alınacak, halkta karşılığı olmayanlar seçilmeyecek. Yine bu kurallar ilçe başkanlarının seçiminde de dikkate alınacak. Hatır, gönül için, onun oğlu, bunun tanıdığı diye seçimlerimizi yapmayacağız. Seçimden seçime parti kapısından giren, toplantılara katılmayanları değil, bu görevleri en iyi şekilde yapabilecek, vatandaşımızla iyi diyalog kuran, davamıza gönül vermiş, canla başla fedakarca çalışmış, davamız için koşturan arkadaşlarımızla bu yola çıkacağız ve ilerleyeceğiz” dedi.

Bu süreçte yapılacak çok işleri olduğunu, fitneyle fesatla uğraşılmamasını isteyen Filiz, “Bunlarla uğraşmaktansa hayra tevessül ederek işlerimizi yapmalıyız ki; ülkemizde, şehrimizde ve ilçelerimizde bizden beklenenlerin cevabını vermiş olalım. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, bu dönemde verdiğimiz mücadelenin başarısına bağlıdır. Toplantılarımız da teşkilat mensuplarımıza vurguladığım üzere, attıkları her adımı, söyledikleri her sözü, gösterdikleri her tutumu bu bilinçle ölçüp tartmaları ve ona göre hareket etmeleri önemlidir. AK Parti’nin en büyük gücü birlik ve bütünlüğüdür. Biz bir aileyiz” dedi.

AK Parti’yi temsil etmenin, millete hizmetkâr olmak anlamına geldiğini vurgulayan Filiz, “Bunun yerine, AK Parti’nin kendisine sağladığı gücü millete tepeden bakmak, milleti hiçe saymak, sadece şahsi çıkarlarını korumak için kullanan zihniyetin partimizin çatısı altında yeri yoktur” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı