REKLAMI GEÇ

Ak Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Pekdemir’in azim ve başarı öyküsü

Ak Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Pekdemir’in azim ve başarı öyküsü

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir’in azim ve başarı öyküsü, herkese ilham kaynağı oldu. İlkokulun ardından eğitimine ara vermek zorunda kalan Halil Pekdemir, iş ve siyaset hayatındaki başarılarının yanında 61 yaşında yüksek lisansını tamamlayarak örnek bir başarı hikayesine imza attı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Şubat 2024 Perşembe, 16:41

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanırken, AK Parti’nin geçen hafta sonu açıkladığı, hizmet bayrağını Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’den devralması beklenen Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, azmi ve başarı hikayesiyle ilham kaynağı oldu.

Acıpayamlı Halil’in Örnek Başarı Hikayesi
Denizli’nin yakından tanıdığı, AK Parti Denizli Teşkilatı kurucularından olan Halil Pekdemir’in azmi ve kararlılığıyla yakaladığı başarı dolu hayat hikayesi, Acıpayam ilçesinin Alaattin Köyü’nde başladı. 1961 yılında Alaattin Köyü’nde dünyaya gelen Pekdemir, çocukluk yıllarında ailesi ile birlikte çiftçilik yaptı. İlkokulu tamamlamasının ardından eğitimine ara vermek zorunda kalan Pekdemir, genç yaşta kendi işini kurarak ticarete atıldı. Ticaret hayatında başarılı olan Halil Pekdemir, market, akaryakıt, seracılık, besicilik ve enerji sektörlerinde binlerce insana iş imkanı sağladı.

Yüksek lisans yaptı
Bu süreçte çocuk yaşta bıraktığı eğitim hayatına yeniden başlayan Pekdemir, partisinin de adaylarında “üniversite mezunu” olma şartı araması nedeniyle ortaokulu ve liseyi bitirdi. Daha sonra üniversite sınavına girerek Okan Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nü kazandı. Buradan Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’ne dikey geçiş yaptı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Halil Pekdemir, 61 yaşında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadi Enstitüsü’nde İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisansını tamamlayarak azim ve kararlılığıyla örnek bir başarıya daha imza attı.

Siyasi hayatında önemli görevlerde bulundu
Siyasi hayatında önemli görevlerde bulunan Halil Pekdemir, 2001 yılında AK Parti kurucu üyeleri ile kuruluş çalışmalarında aktif rol aldı. Denizli AK Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, AK Parti Büyük Kongre Delegelikleri, Denizli Merkez AK Parti İl Genel Meclisi Üyeliği, Denizli AK Parti İl Genel Meclisi Başkanlığı, AK Parti 6. sıra Denizli Milletvekili Adayı, Acıpayam ve Denizli Büyükşehir AK Parti Meclis Üyeliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği, Denizli AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Hayırsever İşadamı
Denizli’nin dört bir yanında başta eğitim ve sağlık olmak üzere pek çok alanda örnek projelere imza atan hayırsever işadamı, 13 derslikli ilkokul, Kayıhan’da üniversite öğrencileri için kız öğrenci yurdu, Kur’an kursu, çocuk evi, hatıra ormanı gibi sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem veriyor. Pekdemir Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Halil Pekdemir, evli ve 2 çocuk babası.

Yorumlar

Alaattinli   -  Bağlantı 8 Şubat 2024, 23:57

Pamukkale Belediyesi çok değerli bir başkana sahip olacak. şimdiden tebrikler çok efendi herkese saygılı görgülü bir insan.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı