REKLAMI GEÇ

AK Parti’de kongre öncesi hareketlilik. Acıpayam ve Honaz başkanları aday olmayacak

AK Parti’de kongre öncesi hareketlilik. Acıpayam ve Honaz başkanları aday olmayacak

AK Parti’de yaklaşan kongre takvimi öncesi hareketlilik sürüyor. Daha önce 4 ilçe başkanının istifa ettiği partide, Acıpayam ve Honaz için de karar çıktı. Genel Merkez’in talebi doğrultusunda Honaz ve Acıpayam İlçe Başkanları kongrede aday olmayacak. Çameli ise henüz değerlendirme aşamasında. AK Parti, kongre sürecine 29 Şubat’ta start verecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Şubat 2020 Cuma, 12:14

AK Parti’de yaklaşan kongre öncesinde Acıpayam ve Honaz için kritik bir karar çıktı. Uzun süredir İl Teşkilatı tarafından yapılan temayül yoklamalarından elde edilen veriler ışığında, AK Parti Genel Merkezi, bu iki ilçede kongreye mevcut ilçe başkanları ile gitme, ancak aday olmamaları kararını verdi.

Honaz’da kaybedilen seçimlerin faturasının kesildiği İlçe Başkanı Mesut Türkoğlu ile Acıpayam ilçe Başkanı Nurhayat Şanlı, kongreye kadar görevlerinin başında olacak, partiyi seçimlere götürecek. Ancak, bu iki isim de kongrede yeniden başkanlık için aday olmayacak.

ÇAMELİ DEĞERLENDİRME AŞAMASINDA
Çameli İlçe Teşkilatı da değerlendirme aşamasında. Çameli İlçe Başkanı Tanju Gököz ile devam edip etmeme kararı henüz verilmedi. AK Parti’de daha önce de Çivril, Bozkurt, Serinhisar ve Güney ilçe teşkilatlarında değişikliğe gidilmişti.

FİLİZ: BU BİR BAYRAK DEĞİŞİMİ
AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, partide yaşanan gelişmeleri ve kongre sürecini değerlendirdi. Honaz ve Acıpayam’da değişim kararı alındığını belirten Filiz, “Mevcut ilçe başkanlarımız teşkilatları kongreye götürecek, ancak kendileri aday olmayacaklar. Çalışmalarından ve partiye verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak değişimidir” dedi.

İki ilçe için belirlenecek isimlerin 25 Şubat’ta AK Parti Genel Merkezi’ne sunulacağını dile getiren İl Başkanı Filiz, buradan çıkacak karar doğrultusunda iki ilçenin adaylarının kesinleşeceğini kaydetti.

KONGRELER 29 ŞUBAT’TA BAŞLIYOR
İlçe kongrelerinin 29 Şubat’ta başlayacağını belirten AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, bu tarihte Tavas, Kale ve Beyağaç kongrelerinin gerçekleştirileceğini söyledi. 1 Mart’ta ise Çivril, Bekilli ve Baklan ilçe kongrelerinin gerçekleştirileceğini anlatan Filiz, partide seçim sürecinin Haziran ayında gerçekleştirilecek il kongresi ile tamamlanacağını kaydetti.
di.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı