AK Partili Cahit Özkan’dan Meclis’te Kürtçe açılımı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

AK Partili Cahit Özkan’dan Meclis’te Kürtçe açılımı

AK Partili Cahit Özkan’dan Meclis’te Kürtçe açılımı

AK Parti’den TBMM’de de Kürtçe açılımı geldi. HDP’nin Bitlis ve Tatvan’da Kürtçe tabelaların kaldırılmasıyla ilgili Meclis araştırma önergesi üzerinde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, konuşmasını Kürtçe sözlerle tamamladı. Bu sözler Meclis tutanaklarında (X) işareti ile gösterildi. TBMM Başkanvekili AK Partili Süreyya Sadi Bilgiç de bu sözlerin tutanağa “Anlaşılmayan bir dil kullanılmıştır’’ ifadesi ile gireceğini açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Haziran 2019 Çarşamba, 17:23

Sozcu.com.tr’nin haberine göre, HDP milletvekilleri “Bitlis ve Tatvan’da ana dilde yazılı olan tabelaların sökülmesinin” Meclis tarafından araştırılmasını istedi. Önerge üzerinde konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, sözlerini tamamlarken “Demokrasi ve özgürlük mücadelesini her şeye rağmen emin ve kararlı adımlarla sürdüreceğiz. Ve bir Kürtçe ifadeyle, deyişle bitirmek istiyorum: “…”(X) Anlayana. Teşekkür ederim” dedi.

“ANLAŞILMAYAN DİL”
Özkan’ın bu sözleri üzerine İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Tutanaklara nasıl geçiyoruz bunu?” diye sordu. Birleşimi yöneten Başkanvekili AK Partili Bilgiç de, “Sorarım, cevabını veririm size” dedi.

Türkkan, “Daha önceki konuşmaları ‘Bilinmeyen ve anlaşılmayan dil’ olarak geçiyorlardı. Özkan’ın konuşması nasıl geçecek arkadaşlar?” diye sorusunda ısrar etti.

Bilgiç de, “Anlaşılmayan bir dil’ olarak geçecek” cevabını verdi. Türkkan ise, “Sayın Özkan, anlaşılmayan bir dil konuşmuşsunuz” diye laf attı.

Bu sırada İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu da AK Partili Özkan’a “Ne dedin ağabey, ne dedin, bize küfür mü ettin?” diye sordu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı