AK Partili kadınlar da suç duyurusunda bulundu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

AK Partili kadınlar da suç duyurusunda bulundu

AK Partili kadınlar da suç duyurusunda bulundu

AK Parti Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Akdemir, kurultayda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylediği sözlerle ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Akdemir, burada yaptığı açıklamasında Kılıçdaroğlu’na, “Ana muhalefet partisi liderliğine ve devlet adamlığına yakışır siyaset yapmalıdır” diye seslendi.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 10 Şubat 2016 Çarşamba, 13:06

AK Parti Denizli İl Kadın kolları Başkanı Aynur Akdemir ve yönetim kurulu üyeleri, Denizli Adliyesi’ne giderek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

denizli-ak-pardi-kadinlari-kemal-kilicdarogluna-suc-duyurusu-ic

Akdemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında CHP’nin 35. Olağan Kurultayı ve TBMM grup toplantısındaki konuşmalarında, AK Parti’nin kurucu genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Akdemir, “Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanına hareketleriyle Anayasa, Türk Ceza Kanunu ve Uluslararası Sözleşmelerle güvence altına alınan ‘Kişinin maddi ve manevi değerlerinden oluşan toplum nezdindeki şeref ve haysiyetiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanının saygınlığına korumaya yönelik Türk Ceza Kanununun, 299’uncu maddesinde hükmü bulunan Cumhurbaşkanına hakaret suçunu işlemiştir” dedi.

AKP’Lİ KADINLARDAN NAZLIAKA AÇIKLAMASI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi koltuğunu garanti altına almak için bir gün Cumhurbaşkanı’na bir gün Başbakan’a, hatta kendi milletvekiline bile haksız saldırılarda bulunduğunu ileri süren Akdemir, CHP’de ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Aylin Nazlıaka olayını örnek gösteren Akdemir, “Seçilmiş bir kadın vekilin sadece yapmış olduğu bir tespitten dolayı kesin ihraç talebiyle disipline verilmesi partisinin ne kadar özgürlüklere karşı olduğunun bir göstergesidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza hadsizce’ diktatör’ diyen sayın genel başkan bu kararı ile demokrat mı oluyor?“ diye sordu.

KILIÇDAROĞLU’NA TAVSİYE
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’na yönelik hakaretlerine son vermeye davet eden Akdemir, bir de tavsiyede bulundu. Akdemir, “Kendisine tavsiyemiz, artık bir ana muhalefet liderine ve devlet adamlığına yakışan bir duruş ile siyaset yapmasıdır” dedi.

Yorumlar

cumhuriyet   -  Bağlantı 11 Şubat 2016, 05:16

şakşakcılar iş başında…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı