REKLAMI GEÇ

AK Partili Şahin Tin, Acıpayam Kanyonu’nu gezdi

AK Partili Şahin Tin, Acıpayam Kanyonu’nu gezdi

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam’ın Benlik ve Olukbaşı mahalleleri sınırları içinde yer alan Acıpayam Kanyonu’nda incelemelerde bulundu. Şahin Tin, “Dev kayalıkların tam ortasından coşkun akan şelaleleri ve tertemiz suyu ile doğa harikası olan Acıpayam’ın saklı cenneti diye tabir edebileceğimiz Acıpayam Kanyonu eşsiz güzelliğe sahip” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Kasım 2021 Pazartesi, 13:04

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Acıpayam ilçesinin kırsal mahallerinden Benlik ve Olukbaşı sınırları içinde yer alan Acıpayam Kanyonu’nda incelemelerde bulundu. Milletvekili Şahin Tin’e Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AK Parti Acıpayam İlçe Başkanı Fikret Gümüş, Acıpayam İlçe Kadın Kolları Başkanı Cemile Arıkan, Acıpayam İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Çaçan, Acıpayam Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Erdem ve beraberinde kanyon bölgesinden sorumlu yetkililer eşlik etti.

“DOĞA HARİKASI GÜZELLİĞE SAHİP”

Acıpayam kanyonunu bir uçtan bir uca dolaşan ve gördüğü manzara ve tarifsiz güzellik karşısında etkilendiğini belirten AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Doğa harikası bu saklı cenneti gün yüzüne çıkartan, milletimizin hizmetine sunmak için hazırlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Şahin Tin; “Acıpayam Kanyonu, ilçemize yaklaşık 40 km’lik il merkezimize ise 90 km’lik bir mesafede yer alıyor. Kanyon, kırsal mahallelerimizden olan Benlik ve Olukbaşı’nın sınırları içinde kalıyor. Turizme kazandırılması için hummalı bir çalışma var. Acıpayam Belediye Başkanımız Hulusi Şevkan bu bölgedeki güzelliği ortaya çıkarmak için burada çok kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Doğal yapısına zarar gelmeyecek şekilde tedbirler alarak seyir terasları, şelaleler, havuzlar, parklar, oturma alanları vb. bir takım düzenlemeler yapılmasına öncülük ediyor. Bugünkü ziyaretimizde bu doğa harikası şahane güzelliği ve burada yapılan çalışmaları yerinde gördük” dedi.

“DOĞA TUTKUNLARI SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR”

Kanyonun tamamlanmasıyla birlikte doğa tutkunları için çok önemli bir cazibe merkezi olacağına işaret eden Milletvekili Şahin Tin; “Kanyonda yürütülen çalışmalar tamamen nihayete erdiğinde doğa tutkunlarının en sık uğrak yeri olacağı ve çok önemli bir turizm merkezi haline geleceğinden hiç şüphemiz yok. Doğa tutkunlarının sabırsızlıkla bu projenin bitmesini ve salgın sebebiyle bölgedeki yasağın kalkmasını beklediğini biliyoruz. Aynı zamanda bu bölge karavan turizmi bakımından da çok stratejik bir yer. Dolayısıyla karavan turizminin de burada ne kadar kıymetli olduğunu süreç içerisinde hep birlikte göreceğiz. Acıpayam Kanyonu coğrafi yapısı, sunduğu imkânlar ve tarihi emanetlerin de varlığıyla bölgemizde yükselen bir değer olarak turizme hizmet edecektir” dedi.

“DEV KAYALIKLAR ARASINDA SAKLI CENNET”

Bölgedeki bu tarifsiz doğal güzelliğin Allah’ın bir lütfu olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin; “Acıpayam kadim bir tarihe mensup köklü bir ilçemizdir. Bu bölgenin bir evladı olarak şunu ifade etmeliyim ki; Acıpayam, özveriyle çalışan fedakâr insanlarıyla, tarımdan turizme hemen her alanda güçlü ve kendine yeten bir ilçemizdir. Geliştirmek, büyütmek, güzelliklerini ortaya çıkarmak bizlere düşen en öncelikli vazifedir. Bizler de bunu hakkıyla yapmanın gayretindeyiz. Yaklaşık 50 metre yüksekliğe sahip dev kayalıkların arasındaki bu doğa harikası eşsiz güzelliği görüp de etkilenmemek mümkün değil. Dev kayalıkların tam ortasından coşkun akan şelaleleri ve tertemiz suyu ile doğa harikası olan Acıpayam’ın saklı cenneti diye tabir edebileceğimiz Acıpayam Kanyonu eşsiz güzelliğe sahip. Kimi bölgelerinde oluşan su birikintileri, vadinin kayalıklarından sızan sular asırlık hayalin parlayan güneşi gibi hızla gün yüzüne çıkıyor” dedi.

“ACIPAYAM HERŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Milletvekili Şahin Tin, “Acıpayam ilçemizin her talebine cevap vermenin gayretinde olduk. Yolundan, sağlığına, tarımından ticaretine, yapılması gereken her ne varsa yaptık, yapıyoruz. Acıpayam Kanyonu’muz için de desteklerimiz sürüyor. Acıpayam Belediye Başkanımızın ileri görüşlülüğü ve engin tecrübesiyle Acıpayam Kanyonu’nda 2020 yılında uzman ekipler eşliğinde çalışmalar başladı. İnşallah 2022 Nisan ayında tamamlanması hedefliyor. Salgın sebebiyle bölge şuan da ziyaretçiye kapalı, inşallah en kısa sürede bu zor zamanların da üstesinden gelerek tıpkı eski günlerde olduğu gibi yine tüm güzelliklere ve doğal zenginliklerimize hep birlikte kavuşacağız. Acıpayam için çalışan, doğa harikası güzelliklerini keşfeden, gün yüzüne çıkması için gayret eden, çabalayan ve ilçemiz halkına en iyi hizmeti sunmanın derdiyle yanıp tutuşan Belediye Başkanımız Hulusi Şevkan’a ve onu bu yolculukta yalnız bırakmayan İlçe Başkanımız Fikret Gümüş nezdinde önceki ilçe başkanlarımıza tüm teşkilat mensuplarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Acıpayam herşeyin en iyisini hak ediyor” dedi.

“DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Acıpayam Kanyonu’nun, bölgenin ortak bir değeri olduğunu belirten Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Acıpayam’a ve Acıpayam’ın tüm değerlerine verdiği destekler ile kanyona gerçekleştirdiği ziyaret sebebiyle Milletvekili Şahin Tin’e teşekkür etti.

Başkan Şevkan, “Öncelikle Milletvekilimiz Sayın Şahin Tin’e ilçemize sağladığı destekler, yaptırdığı eserler ve hizmetleri sebebiyle çok teşekkür ediyorum. Milletvekilimiz Şahin Tin beyefendi bölgemizin insanı. Bizi dinleyen, anlayan, ilçemizin sorunlarına kayıtsız kalmayan, neşter vuran bir kişi. Ne zaman kapısını çalsak elimiz boş dönmedik. O da bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Her fırsatta Acıpayam İlçemize geldi. Bölgenin ihtiyaçlarına çözümler sundu, destek oldu. Bölgemize destek veren başta Şahin Tin vekilimiz olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı