REKLAMI GEÇ

Bakan Ramazanoğlu terör olaylarını değerlendirdi

Bakan Ramazanoğlu terör olaylarını değerlendirdi

Bir dizi açılış, toplantı ve ziyarete katılmak üzere Denzili’ye gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki terör olaylarından etkilenenler için çalışmalar yapıldığını belirtirken, “Hem sosyal hizmetler uzmanları, hem psikologlarımız ev ev dolaşarak çocuk, genç, kadın, yaşlı ve engellilerle tek tek konuşmaya çalışıyor. Terörden etkilenenlere psikolojik rehabilitasyon hizmeti veriliyor” diye konuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Ocak 2016 Cumartesi, 12:49

Ferah IŞIK-Ramazan ÇETİN (DHA)
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Denizli Şubesi tarafından verilen kahvaltıya katıldı.

Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci, Şahin Tin, Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, MÜSİAD Denizli Şube Başkanı İsmail Biltekin, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda MÜSİAD üyelerinin de hazır bulunduğu kahvaltının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na MÜSİAD Başkanı tarafından Fahri Üyelik Beratı verildi.

ŞER YUVALARININ KÖKÜ KURUTULACAK
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki terör olayları ile ilgili değerlendirmeler yapan Bakan Ramazanoğlu, şer yuvalarının kökünün kurutulacağını söyledi. Ramazanoğlu, “Yeryüzünde fitne çıkaranlar, kan ve gözyaşı ile beslenenler asla iflah olamazlar. İnsanlık tarihi bunun örnekleriyle doludur. Sabırla, azim ve kararlılıkla bu şer yuvalarının kökünü kurutacağız. Demokrasiden, insan hak ve özgürlüklerinden taviz vermeden bu işleri başaracağız. Bir yandan terörle mücadele ederken bir taraftan da ekonomik gelişmeyi sürdürüyoruz. Dün Irak, bugün Suriye savaşın esareti altında. Savaşla birlikte kan, yoksulluk ve gözyaşı bu coğrafyanın kaderi gibi gösterilmek isteniyor. Bu olaylar bizleri derinden yaralıyor. Biz bu coğrafyanın ana aktörüyüz. Tarihin her döneminde olduğu gibi şimdi de mazlumların yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

BAKANLIK OLARAK BÖLGEDEYİZ
Bakan Ramazanoğlu, terörden etkilenen başta çocuklar için bir dizi programlar hazırladıklarını söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Güneydoğu’da güvenlik güçlerinin ellerinden geleni yaptığını, Bakanlık olarak kendilerinin de orada olduklarını söyledi.
Ramazanoğlu, “Psikolojik rehabilitasyon ve restorasyon için sahada çalışmalarımız var. Hem sosyal hizmetler uzmanları hem psikologlarımız ev ev dolaşarak çocuk, genç, kadın, yaşlı ve engellilerle tek tek konuşmaya çalışıyor. Terörden etkilenenlere psikolojik rehabilitasyon hizmeti veriliyor. Maddi ihtiyaçlarını zaten karşılıyoruz. Kaymakam ve valiliklerimiz kanalıyla hiçbir aileyi mağdur etmiyoruz. Günlük yiyecek, içecek ve ısınmalarını sağlıyoruz. Bürokratlarla, danışmanlarımla, ekibimizle bölgede 2.5 günlük ziyaret ve çalışmalarımız olacak. Oradaki çalışanlarımıza takviye götüreceğiz. Milli Eğitim Bakanımız ile istişare yapıyoruz. Çocuklarımız için telafi edici kurslar düzenlenecek. Bu çocuklarımız hiçbir şekilde mağdur olmayacak” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı