REKLAMI GEÇ

Denizli’de katalogla Suriyeli kadın satıldığı iddiası

Denizli’de katalogla Suriyeli kadın satıldığı iddiası

Yeşilyuva başta olmak üzere Denizli’nin bazı bölgelerinde Suriyeli kadınların katalogla satıldığı iddiaları ortaya atıldı. İddiaların sorulduğu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, kendilerine böyle bir bilginin ve ihbarın gelmediğini belirterek,” Eğir böyle bir şey varsa, bu bir insan kaçakçılığı, insanlık suçudur” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Şubat 2016 Salı, 10:40

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, TBMM’de gazetecilerin, insan hakları örgütlerinin, Suriyeli kadınların kuma olarak alındığı ve fuhuş sektöründe kullanıldığı iddialarıyla ilgili sorularını yanıtladı. Bu konuda Suriyeli kadınların güçlendirilmesine dönük çalışma yaptıklarını belirten Ramazanoğlu, “Denizli’de köy kahvehanelerinde Suriyeli kadınları katalog gösterip satıyorlar” iddiasını ise ilk kez duyduğunu belirtti.

KABUL EDİLEMEZ
Kendilerine daha önce böyle bir ihbarın, böyle bir bilginin ulaşmadığın belirten Ramazanoğlu, “Böyle bir şey olabilir mi! Böyle bir vicdan olabilir mi? Böyle bir şey varsa eğer, adli anlamda ne yapılması gerekiyorsa yapılır. Oradaki vatandaşlar şikayet etsinler. Bu bir insan kaçakçılığıdır, insanlık suçudur. Buna suskun olanlar da göz yumuyorlar. Şikayet edilsin, 183 hattını arayabilirler. Birileri bir resim kataloğu getiriyor ve birileri de beğeniyor ve siz oradasınız, sessiz kalıyorsunuz. Katalog işini ilk defa duydum ama bu kabul edilemez” dedi.

SURİYELİLERLE EVLENEN KÖYLÜLER TEPKİLİ
Suriyeli kadınların katalog üzerinden pazarlandığı iddiasına, belde halkından 4 kişinin Suriyeli kadınlarla evli olduğu Yeşilyuva Beldesi’nden tepki geldi. 1.5 yıl önce 24 yaşındaki Suriyeli Futun’la evlenen Fazıl Sarı (28), eşiyle Hatay’da tanıştığını ve resmi nikah kıydığını belirterek “İnci isminde bir kızımız oldu. Eşim ailesiyle internet üzerinden görüşüyor. Suriyeli kadınların pazarlandığını ne duyduk ne de karşılaştık” diye konuştu.

1.5 yıl önce Suriyeli Burfan (30) ile evlenen Veli Soğancı (38) ise eşiyle Antakya’daki asker arkadaşı kanalıyla tanıştığını belirterek “Anlaşınca evlendik. Aracıya para ödemedim. 5.5 aylık bir bebeğimiz var” diye konuştu.

(Kaynak: Gazete Habertürk)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı