REKLAMI GEÇ

Filiz: “Katliamı insanlık affetmeyecek”

Filiz: “Katliamı insanlık affetmeyecek”

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Yukarı Karabağ Hocalı’da 25-26 Şubat 1992 tarihlerinde gerçekleştirilen insanlık suçunu unutmayacaklarını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Şubat 2018 Cumartesi, 11:30

Filiz Hocalı Katliamı’nın 26. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Filiz, “Bugün, 26 yıl önce Hocalı’da yaşanan elem verici bir katliamın yıldönümüdür. 26 Şubat 1992 gece yarısı, Dağlık Karabağ’ın Hocalı kentinde yaşananlar sözün ve insanlığın bittiği kanlı bir ana tekabül etmektedir. İlisu ve Hocalı çaylarının kesişerek aktığı ve Türklüğün mukaddes damarlarından birisi olan Hocalı’da yaşanan vahşet ve zalimlikler hiçbir zaman hafızalardan çıkmayacak kadar acı ve keder vericidir. Hocalı’da insanlık yerin dibine geçmiş, vicdan ve merhamet rafa kalkmıştır. Hocalı, sözde soykırım gevişi getirenlerin, insan hak ve özgürlüklerinden dem vuran melunların bir kez daha maskelerinin indiği yerin adıdır. Hocalı’da yuva yıkan, yurt yakan, eziyet ve işkenceleri bir yöntem olarak kullanan zalimler emellerinden hala bir şey kaybetmemiştir. Türk’ün mührünü tarihin alnına vuran aziz ecdadımıza mahcup olmamak için ister Azerbaycan, ister Doğu Türkistan, ister Türkmeneli, isterse de Bayır-Bucak olsun, Türklük gurur ve şuurunun, İslam ahlak ve faziletinin son ferdimize kadar davacısı olacağız” dedi.

İnsan hakları lobilerinin, özgürlük ve demokrasi havarilerinin, uluslararası toplumun bugüne kadar Hocalı’yı yok saydıklarını belirten Filiz, “26 Şubat 1992’de Ermeni çetelerinin saldırısında 106’sı kadın, 63’ü çocuk, 70’i yaşlı olmak üzere 613 soydaşımız şehit edilmiştir. Yerinden yurdundan mahrum edilmiş bir milyon soydaşımızın mağduriyetleri hala devam etmektedir. Azerbaycan Türklüğünün helali ve hakkı olan ecdat yadigarı topraklarına kavuşması milletimizin en acil dilek ve temennilerinden birisidir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı