REKLAMI GEÇ

Filiz: Milletimiz “yurtta sulh böyle olur” dedi

Filiz: Milletimiz “yurtta sulh böyle olur” dedi

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile milletin darbecilere “yurtta sulh böyle olur” dediğini belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ağustos 2016 Pazartesi, 17:13

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, yaptığı yazılı açıklamada, dün ülke genelinde gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ni değerlendirdi. Filiz, Yurtta Sulh Konseyi adı altında darbe yapmaya kalkanlara milletin dün 81 ilde çizdiği tabloyla “Yurtta Sulh böyle olur” dediğini ifade etti.

Türk milletinin hainlere karşı tek ses, tek nefes olduğunu vurgulayan Filiz, darbeyle değil sevgiyle tek millet, tek bayrak, tek tevlet, tek vatanın ne demek olduğunun tüm dünyaya gösterildiğini kaydetti. Filiz, sözlerine şunları ilave etti:

“Avrupa duysun, dünya duysun, Türkiye bugün 15 Temmuz öncesine göre daha güçlüdür. Çünkü hep birlikte omuz omuza tek yüreğiz. Tüm ülkenin bir ve beraber olduğunu gösterdik. Bütün dünyaya demokrasisine ve seçtiklerine sahip çıkan bir millete asla diz çöktürülemeyeceğini gösterdik. Bu kutsal nöbeti her kesimden ve görüşten milyonlarca vatandaşımızın katıldığı dev bir mitingle taçlandırdık. 81 ilde siyasetçiler arasındaki birlik ve beraberlikte anlamlı ve bir o kadar da güzeldi. Başbakanımızın da söylediği gibi, siyasette meydana gelen bu birlikteliği bozmayacağız, uzlaşmayı işbirliğini daha da güçlendireceğiz. Türkiye’yi milletimizle siyasi partilerimizle 2023 hedeflerine taşıyacağız. Nöbetimize virgül koyuyoruz. Bitirmiyoruz, noktayı çarşamba akşamı koyacağız. Aynı kararlılıkla meydanlarda olacağız.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı