REKLAMI GEÇ

Güngör: Asgari ücret çalışanı da işvereni de memnun etti

Güngör: Asgari ücret çalışanı da işvereni de memnun etti

Asgari ücretin 4.250 TL olarak açıklanmasının ardından AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör’den ilk değerlendirme geldi. Güngör, açıklanan asgari ücret rakamı ve kaldırılan vergilerle hem çalışanın, hem işverenin artıştan memnun kaldığını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Aralık 2021 Cuma, 10:11

Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör, işçinin enflasyona ezdirilmemesi açısından zam oranının beklentileri karşılar nitelikte olduğunu ifade etti.

“Gerek çalışan ve gerekse işveren tarafından 2022 yılı asgari ücret rakamının iki kesim tarafından da olumlu karşılanması çok önemliydi” diyen İl Başkanı Yücel Güngör, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı rakam, işçi kardeşlerimizin beklentilerine cevap vermiştir. Çalışan kesimin enflasyona ezdirilmemesi ve emeğinin korunması, üretimin ve sosyal barışın sağlanması açısından çok önemliydi.

19 yıllık AK Parti iktidarı döneminde bütün çalışanlarımızın yaşamlarını insani şartlarda ve onurlu bir şekilde sürdürmesi gerektiğini savunmuş ve tek bir çalışanımızın bile alın terinin enflasyona ezdirilmemesi için asgari ücretin Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından 4 bin 250 lira olarak belirlenmesi ve vergilerin kaldırılmış olması, işçi kardeşlerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Yeni asgari ücretin tüm çalışanlarımıza ve işverenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorumlar

osman acar   -  Bağlantı 17 Aralık 2021, 10:21

bunu inanarakmı söyledi acaba

BİLAL KIRKPINAR   -  Bağlantı 17 Aralık 2021, 10:17

KAŞIKLA VER KEPÇE İLE AL.VER MEHTERİ.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı