REKLAMI GEÇ

İŞTE BAŞER’İN, CHP’Lİ MARIM ZİYARETİNİN PERDE ARKASI

İŞTE BAŞER’İN, CHP’Lİ MARIM ZİYARETİNİN PERDE ARKASI

Cumhur İttifakı’nın Merkezefendi’deki dikkat çeken adayı, genç politikacı Ekrem Başer, seçim sürecinin başlarında CHP’nin Denizli’de popüler belediye başkanlarından olan Ali Marım’ı ofisinde ziyaret etti. Bu ziyaret, 1989 yılına dayanan derin ve önemli bir hikayeyi açığa çıkardı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Mart 2024 Cumartesi, 12:03

2024 Yerel Seçimlerine kalan son bir ayda, Denizli’nin en çok ilgi gören ilçesi Merkezefendi’de heyecan zirvede. 2019 seçimlerinde AK Parti adayını geride bırakıp başkanlık koltuğuna oturan CHP’li Şeniz Doğan’ın karşısında hem genç hem de başarılı bir iş adamı olan Ekrem Başer var. Adaylar, projeleri başta olmak üzere birçok alanda rekabet ediyorlar. Denizli’nin gözü kulağı, 31 Mart gecesi sandıktan çıkacak liderde.

Seçim kampanyaları devam ederken, Cumhur İttifakı’nın adayı Ekrem Başer’in yaptığı bir ziyaret dikkatleri çekti. Bu ziyaret, alışılagelmişin dışındaydı. Denizli’nin 1989-1999 yılları arasında belediye başkanlığını yapmış, CHP’nin önde gelen isimlerinden Ali Marım, Başer ve ekibinin ziyaret ettiği isimler arasındaydı. Marım, özellikle ilk dönemindeki başarılı hizmetleriyle hatırlanıyor. Bu ziyaretin, 1989’a dayanan bir hikayesi olduğu ortaya çıktı.

35 YIL SONRA ANLAMLI ZİYARET!

5 Şubat 2024 tarihinde, Ekrem Başer’in sosyal medyada paylaştığı bir fotoğraf, siyasi çevrelerde geniş yankı buldu. Genç politikacı ve ekibi, CHP’li Ali Marım’ı ofisinde ziyaret etmiş, bu ziyaret Başer’in seçim sürecindeki ilk ziyaretlerinden biri olarak kaydedilmişti. Başer’in bu ziyaretinin arkasında, Denizli’nin belki de ilk defa duyacağı çok özel bir anı yatıyordu. Cumhur İttifakı adayı Ekrem Başer, Ali Marım’ın SHP’den Denizli Belediye Başkan adayı olarak gösterildiği dönemde, ilk ev ziyaretlerinden birini Sırrakapılar Mahallesi’nde dedesi Ekrem Başer’e yapmıştı. Ali Marım, bu hikayeyi doğruladı. Başer, 35 yıl sonra belediye başkan adayı olduğunda, Marım’ı ziyaret ederek geçmişe bir selam göndermiş oldu.

ALİ MARIM “BU ZİYARET BENİ ÇOK MUTLU ETTİ VE ONURLANDIRDI”

Ali Marım, ilk kez aday gösterildiğinde, seçim kampanyasının başlangıcını Sırakapılar Mahallesi’nde yaptıklarını ve bu başlangıcı Ekrem Başer’in evinde gerçekleştirdiklerini belirtti. Marım, bir avukat dostunun komşusu merhum Ekrem Başer’in evinde küçük bir mahalle toplantısıyla seçim maratonuna başlamıştı. Torun Ekrem Başer’in yıllar sonra bu nedenle kendisini ziyaret etmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi. “Ekrem kardeşimin bu sebeple ziyareti beni onurlandırdı” dedi.

MARIM 1994 SEÇİM ÇALIŞMASINI DA AYNI EVDE BAŞLATTI

1994 seçimlerine CHP Adayı olarak katılan Ali Marım, uğurlu geldiğine inandığı için bu kampanyanın ilk durağı olarak da dede Ekrem Başer’in evini seçti. CHP’li Marım, 1994 seçimlerine başlarken Başer Ailesi’nin kendisine yeniden şans getirdiğini söyledi. Keza Marım o seçimleri de kazandı.

UMARIM SİZ DE BANA ŞANS GETİRİRSİNİZ!

Ali Marım ilk kez belediye başkanı seçildiğinde henüz altı yaşında olan Ekrem Başer, yıllar sonra büyüyüp farklı bir partiden politikaya atıldı. Başer, Ak Parti’de ilk olarak Merkezefendi İlçe Başkanı olarak görev yaptı ve kısa süre sonra partinin üst düzey yöneticilerinin teşvikiyle Merkezefendi Belediye Başkan Adayı oldu. Başer Ailesi, Ali Marım ile ilgili bu değerli anıyı unutmadı. Evde uzun zamandır anlatılan bu hikaye, Ekrem Başer’in hafızasına kazındı. Adaylık süreci resmiyet kazandıktan hemen sonra Ali Marım’ı ziyaret eden Ekrem Başer, siyasetin deneyimli ismi Marım’a, “Umarım dedem gibi siz de bana şans getirirsiniz ve bir sonraki dönemde ilk ziyaretlerimden birini yine size yaparım” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı