REKLAMI GEÇ

İŞTE EKREM BAŞER’İN MERKEZEFENDİ PROJELERİ

İŞTE EKREM BAŞER’İN MERKEZEFENDİ PROJELERİ

Cumhur İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in Belediye Başkanlığı döneminde Merkezefendi ilçesine tiyatro binası, e-spor oyunları merkezi, spor salonu, kapalı yüzme havuzu, 3.500 kişilik kapalı spor salonu, festival alanı, genç mucitler atölyesi, semt pazarları, kütüphaneler kazandırılacak. Merkez Kadın projesi, çocuk köyü, sanayi müzesi, eğitim, kültür-sanat ve turizm projeleri ile Merkezefendi bölgenin en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Şubat 2024 Cumartesi, 15:11

Cumhur İttifakı’nın Merkezfendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in projeleri ve vaadleri medya kuruluşlarıyla paylaşıldı. Ak Partili Başer, ilçenin çehresini tamamen değiştirecek ve çok konuşulacak projelerle göreve tam anlamıyla hazır oldukları mesajını verdi.

Merkezfendi, birbirinden önemli onlarca proje ile Başer’in belediye başkanlığı döneminde bölgenin en önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecek. Çocuklar, gençler ve kadınlara yönelik ayrı ayrı birinden önemli yatırımların hayata geçireceği Başer döneminde, toplumun bütün ekonomik kesimlerini kapsayan ve yalnız ilçe değil ülke ekonomisine de önemli kazanımlar sağlıyacak projeler de uygulamaya konacak.

EN ÖNEMLİ PROJE
Adaylığının ilk gününden bu yana toplumun her kesiminden ciddi dönütler alan ve Merkezefendi Belediye Başkanlığı’na adım adım yürüyen Başer’in projelerinin başında Türkiye ve Denizli’nin gerçeği ‘deprem’ yer alıyor. Başer göreve gelir gelmez, ilçede depreme karşı her türlü hazırlık hayata geçirilecek.

BU VİZYON PROJELERE DİKKAT!
Ak Parti Belediyeciliği’nin en önemli artılarından biri olan fiziki yatırımlar Vizyon Projeler’in başını çekiyor. Merkezefendi Cumhur İttifakı iktidarı döneminde bir TİYATRO BİNASI kazanacak. Spor salonu ve dev organizasyonlara sahne olacak FESTİVAL ALANI gibi önemli yatırımlar da vizyon projelerinin içinde.

SPORA DEV YATIRIM DEV DESTEK!
Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer’in Vizyon Projeleri’nin arasında spor tutkunlarını sevindirecek çok önemli projeler de yer alıyor. Ekrem Başer’in ilk 5 ylıllık döneminde Merkezefendi, GO-KART ve DRAG PİSTİ, KAPALI YÜZME HAVUZU, gençler için E-SPOR OYUNLARI MERKEZİ, 3500 kişilik SPOR SALONU, 10 bin çocuk ve 10 bin kadına ÜCRETSİZ SPOR KURSLARI ve ilçenin pek çok farklı noktasına yapılacak SPOR SAHALARI ile tanışacak.

SOSYAL MARKETLER GELİYOR!
Başer döneminde dar gelirli vatandaşların temel ihtiyaçlarını uygun rakamlara alabilecekleri SOSYAL MARKETLER açılacak. Çalışan kadınlar için kreşler, gençler için kitap kafeler, emekliler için sosyal aktivite merkezlerinin hizmete sunulacağı Başer döneminde, Halk Ekmek satış noktaları 2 katına çıkarılacak, her eve süt dağıtımına devam edilecek. Bağımlılıkla Mücadele Merkezi, Merkez Mutfak, Taziye Evleri gibi projelerde Ekrem Başer’in Belediye Başkanlığı döneminde ilçeye kazandırılacak.

BU PROJELER EKONOMİYE İLAÇ OLACAK!
Ekrem Başer’in projeleri arasında yalnız Merkezefendi’ye değil ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak başlıklar da yer alıyor. Pek çok genç ve kadın Başer döneminde Merkezefendi Belediyesi ile kurslardan geçirilecek, aile ekonomisine katkı sağlayacak. 20 farklı branşta sürekli olarak iş garantili meslek edindirme kursları verilecek. Tarım sektöründe üretecilere tam destek verilecek, Tarım Danışma Ofisleri açılacak. Tohum Bankaları, Bölgesel İstihdam Ofisleri, Kadınlar Pazarı, Organik Ürenler Pazarı, Yöresel Ürünler Satış Pazarı gibi önemli yatırımların uygulamaya konacağı Başer döneminde, yerel ürünlerin marka ve arge çalışmaları yapılacak.

KÜLTÜR SANAT VE TURİZMİN MERKEZİ OLACAK!
Ekrem Başer’in göreve gelmesiyle birlikte Merkezefendi kültür sanat ve turizm alanlarında da merkez olacak. Vizyon projeler arasında yer alan tiyatro binası ve festival alanı kadar önemli pek çok projenin hayata geçirileceği Ekrem Başer’in belediye başkanlığında, Merkezefendi Konservatuvarı da projeler arasında. Her yıl düzenli olarak Gençlik Festivali ve Gastronomi Festivali gibi ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak Merkezefendi, açık hava sinemaları ile de tanışacak. Başer Merkezefendi’ye Denizli evlerinden oluşan bir Gastronomi Sokağı ile Göktepe ATV ve SAFARİ Parkuru da kazandıracak. Başer’in önemli projelerinin arasında Sanayi Müzesi de yer alıyor

DOĞA VE HAYVANSEVERLERE MÜJDE!
Sokak hayvanları için doğal yaşam alanının inşa edileceği Merkezefendi’de, 50 mahalleye 50 park kazandırılacak. Zindan ve Karaçay Dereleri, peyzaj çalışmalarıyla yeni yaşam alanlarına dönüştürülecek. İsrafil Deresi ile Altındere Karaaslan Deresi yürüyüş yoluna kavuşacak. Hayvanseverler için can dostu pati parklar gelecek, koşu ve bisiklet yolları yapılacak.

EKREM BAŞER DÖNEMİNDE MERKEZEFENDİ’DE HAYATA GEÇİRİLECEK PROJELER!

İlçemizi depreme hazırlayacağız

VİZYON PROJELER
Tiyatro Binası
Gençler için E-spor oyunları merkezi
3.500 kişilik spor salonu
Merkezefendi Festival Alanı
Go kart pisti
Drag pisti
Kapalı yüzme havuzu ve spor kompleksi
Dar gelirli vatandaşlarımız için sosyal market
Karahasanlı kapalı pazar yeri
Çakmak kapalı pazar yeri
Semt kütüphaneleri
Çocuk Köyü
Sanayi müzesi
Genç Mucitler Atölyesi
Kodlama ve Robotik eğitim merkezi

KÜLTÜR – SANAT
Merkezefendi Konservatuvarı
Merkezefendi Gençlik Festivali
Gastronomi Festivali
Açık hava sinemaları

EĞİTİM
Etüt merkezleri
İhtiyaç sahibi Öğrencilere kırtasiye desteği
Ücretsiz eğitim gezileri
20 farklı branşta meslek edindirme kursları
10 bin çocuğa ücretsiz spor kursu
10 bin bayana ücretsiz spor kursu

TURİZM
Denizli evlerinden oluşan Gastronomi Sokağı
Göktepe ATV güzergahları ve safari turları
Tarihi ve turistik sokak planlamaları – cadde düzenlemeleri

YEŞİL ALAN
Sokak hayvanları doğal yaşam alanı
50 mahalleye 50 park
Zindan ve Karaçay Dereleri peyzaj düzenlemesi
İsrafil Deresi yürüyüş yolu düzenlemesi
Altındere Karaaslan çayı yürüyüş yolu düzenlemesi
Can dostu park
Engelsiz çocuk parkları
Spor sahaları
Koşu ve bisiklet yolları

ULAŞIM
Yeni katlı otoparklar
Tüm yollarımız dünya standartlarında olacak

SOSYAL PROJELER
Çalışan bayanlarımız için kreşler
Gençler için mahallelerimize kitap kafeler
Emeklilerimiz için sosyal aktivite merkezi
Glutensiz kafeler
Kadın – Aile Sağlıklı Yaşam Merkezleri
Merkez Mutfak
Bağımlılıkla Mücadele Merkezi
Taziye evleri
Kalifiye eleman yetiştirme için iş garantili meslek edindirme kursları

SOSYAL BELEDİYECİLİK
Her eve çöp poşeti dağıtıma devam
Halk ekmek satış noktası 2 katına çıkacak
Her eve süt dağıtımına devam edilecek

KIRSAL KALKINMA
Tarım sektöründe üreticilere tam destek – Tarım danışma ofisleri
Tohum bankaları
Bölgesel istihdam ofisleri
Kadınlar pazarı
Organik Ürünler Pazarı
Yöresel ürünler satış pazarı
Yerel ürünler marka ve arge çalışmaları

Yorumlar

Eray kara   -  Bağlantı 26 Şubat 2024, 19:56

Fen isleri santiyesi sehir icinden kaldirilmali .mevcut belediye hava ve cevre kirliligine toza camura cozum uretmedi malesef

Irfan Yildiz   -  Bağlantı 24 Şubat 2024, 21:59

Nihayet bir metin hazırlanmış…ulaşım icin metrobus ve sehir cevresini dolaşan rayli sistem hazırligi yapilmali….

Mehmet   -  Bağlantı 24 Şubat 2024, 20:24

önce şehre yakışır çaĺışanların işlem yapacaklarin rahat edeceği ulaşım imkanı rahat bir yer de belediye hizmet binası lazım

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı