REKLAMI GEÇ

İtalya’da Denizli mermeri fırtınası esti

İtalya’da Denizli mermeri fırtınası esti

İtalya’nın Verona şehrinde düzenlenen Marmomac Uluslararası Mermer Fuarı’nda Denizli fırtınası esti. 25 mermer ve makine firması stant açtı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Eylül 2023 Cuma, 12:25

Denizlili mermerciler en önemli pazarlarından Avrupa’da en etkili fuarda görücüye çıktı. İtalya’nın Verona şehrinde düzenlenen Marmomac Uluslararası Mermer Fuarında Denizli’den 25 firma stant açtı.

Firmalar fuarda, sadece Denizli’nin önemli ihracat ürünü traverten mermerini tanıtmıyor. Ayrıca makine üretiminde önemli bir aşama kaydeden gelişmeler de sergileniyor.

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili Şahin Tin fuardaki Denizlili firmaları ziyaret etti.

Fuar açılışının ardından Denizli firmalarının stantlarını tek tek ziyaret eden Milletvekili Şahin Tin ve beraberindeki heyet firma sahiplerinden bilgiler aldı, sektörün taleplerine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Fuarı değerlendiren Milletvekili Şahin Tin; “Denizli’mizden 25 firmanın katıldığı Mermer Fuarı’nın kentimiz ticaretine ve ihracatına olumlu yansımaları olacağına inanıyorum. Fuara katılan firmalarımıza başarılar diliyorum. Sektörlerin gelişmesi büyümesi için taş taş üstüne koymaya sanayicimizin yanında olmaya kararlıyız. Madencilerimiz ilkel yöntemlerle değil katma değeri yüksek ürünlerle fuar alanında görücüye çıkmış durumda. Eskiden olduğu gibi sanayicimiz artık kol gücüne dayalı montaj yapmıyor. Teknolojik üretimiyle sınırlarını aşarak dünyanın tercihi oluyor, ürünleriyle göz kamaştırıyor” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı