REKLAMI GEÇ

Operasyonlara izin verilmedi iddiasına tevatür yanıtı

Operasyonlara izin verilmedi iddiasına tevatür yanıtı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, geçen yıl TSK’dan gelen 290 operasyon talebinin sadece 8’ine olumlu yanıt verildiği haberlerini “Bunların hepsi tevatür” nitelendirmesinde bulundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Eylül 2015 Cumartesi, 15:55

Ferah IŞIK- Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA)
Denizli Valiliği, Gaziler Günü nedeniyle Polisevi’nde gazi ve yakınlarına öğle yemeği verdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, AK Parti Milletvekili Bilal Uçar, CHP milletvekilleri Kazım Arslan ve Gülizar Biçer Karaca da yemeğe katıldı.

Yemekte konuşma yapan Bakan Zeybekci, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Ertuğrul Gazi olmak üzere tüm gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet ne pahasına olursa olsun diz çökmez. Bunu en iyi gazilerimiz bilir. Gelsinler gazilerimize sorsunlar. Bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne, bayrağına, bir tek çakıl taşına kimse kastedemez. Gelsinler gazilerimize sorsunlar ‘Aman’ diyecek mi? Demez. Çünkü, bizim karakterimiz ve genlerimizde diz çökmek yok” dedi.

OPERASYONLARA İZİN VERİLMEDİĞİ İDDİASINA ‘TEVATÜR’ DEDİ
Yemek sonrası Bakan Zeybekci, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Çözüm sürecinde TSK’nın 290 operasyon talebinin sadece 8’ine olumlu yanıt verildiği iddiasının hatırlatılması üzerine Zeybekci, “Bunların hepsi tevatür” diyerek, şunları söyledi:

“Hiçbir zaman için devlet, ‘Şurada şöyle bir tespit var’ dendiğinde, onun önünde engelleyici bir şekilde yer alamaz. O dönemde öyle bir tespitin yapıldığını, öyle bir talep olduğunu zannetmiyorum. Ben bugüne dönmek istiyorum. Yapılan operasyonlar sonuna kadar, kökü kazınana kadar devam edecek. Bakanlar Kurulu’nda çözüm süreci esnasında da rahatsızlar dile getiriliyordu. Tespitler yapılıp, gereği yapılıyordu. Ama silahlı bir eylem olmadığı sürece silaha başvurmanın, ülkenin birliği, o günün amaçlanan hedefleri doğrultusunda da tereddüt yaşandığı olabilir. Göz göre göre bir eylem, saldırı varsa, ‘Dokunmayın’ diyen hiçbir zaman hiç kimse olmamızdır. Ne valisi ne de başka biri.”

“TUĞRUL TÜRKEŞ AK PARTİ İÇİN KAZAÇ”
MHP’nin eski Genel Başkan yardımcılarından ve kurucu lider Alpaslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş’in siyasete AK Parti’de devam edeceğinin hatırlatılması üzerine Bakan Zeybekci, “Alparslan Türkeş ismi sembol isimdir. Tuğrul Türkeş ile ilgili görüşlerim baştan bu yana pozitifti. Sembol isim olan, Türkiye’de vatan-millet dendiğinde, bayrak dendiğinde, vatan dendiğinde bir şekilde inisiyatif alabilen, rahmetli Alpaslan Türkeş’in herkesin kalbinde yeri vardır. Onu temsil anlamında Tuğrul Türkeş de, partisinde de sembol isimlerdendir. Bizim aramızda olması, siyasete bizimle devam etmesini partimiz adına kazanç olarak düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Deniz Tezcan   -  Bağlantı 21 Eylül 2015, 06:02

cumhurbaşkanı valilere operasyon yapmayın talimatı verdik.DEDİ

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı