REKLAMI GEÇ

Örki: Mağduriyet psikolojisi oluşturuyorlar

Örki: Mağduriyet psikolojisi oluşturuyorlar

CHP ve MHP’nin kapatılacağına dair haberlerin tamamen asılsız ve hayal ürünü olduğunu ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili Aday Adayı Avni Örki, “Hiçbir siyasi problem, parti kapatmakla çözülmez” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mart 2015 Perşembe, 14:28

AK Parti Denizli Milletvekili Aday Adayı Avni Örki, “Laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği” iddiasıyla 2008 yılında AK Parti’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’nde açılan davanın ülkeye verdiği zararı hatırlatarak birkaç gündür CHP ve MHP kulislerinde sıkça konuşulan, partilerin yetkili kişilerince basınla da paylaşılan CHP ve MHP’nin kapatılacağı söylentilerini değerlendirdi. Söylentileri tamamen asılsız ve hayal ürünü olarak nitelendiren Örki, “AK Partiyi kapatma davası nedeniyle ülkemizin girdiği bunalımlı dönemler daha dün gibi aklımızda. Hiçbir siyasi problem parti kapatmakla çözülmez. Ancak kanunda sayılan haller nedeniyle partilerin yöneticilerine ceza verilebilir. Bırakın bir siyasi partiyi kapatmayı siyasi partilerin kapatılmasını zorlaştıran düzenlemeleri biz yapmış olmamıza rağmen “Partimizi kapatacaklar” şeklindeki söylemleri samimiyetsiz buluyorum” dedi.

“BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE GÜNDEME GETİRİLİYOR”
Parti kapatma söylentilerinin siyasi ve ülke istikrarına etkilerini gündeme getiren Örki, “Özellikle TBMM çatısı altında görev yapan siyasi partilerin kapatılması gibi gündemler ülkenin siyasi istikrarını huzur ortamını güven ortamını sorgulatır. Bu sorgulamayı hep iç piyasa yapar hem de uluslar arası sermaye yapar. Böyle bir sorgulanma da ülkemizin itibarını zedeler. Kapatma konusunun bilinçli bir şekilde gündeme getirildiği çok açıktır. Sırf kendi seçmenlerinde bir mağduriyet psikolojisi oluşturma amaçlı ve seçim öncesi tabanlarını kenetleme amaçlı bu söylemler ülkemize zarar vermektedir. Böyle küçük hesaplarla ülke yönetimine talip olanlar çok iyi bilmelidir ki yazdığınız bu senaryoya milletimiz yine itibar göstermeyecektir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı