REKLAMI GEÇ

Pekdemir’den Pamukkale’ye nefes aldıracak yeşil proje; Gökpınar Mesire Alanı

Pekdemir’den Pamukkale’ye nefes aldıracak yeşil proje; Gökpınar Mesire Alanı

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, bölgedeki doğal güzellikleri koruma ve yeşil alanları artırma hedefiyle Gökpınar Mesire Alanı Projesi’ni vatandaşlarla paylaştı. Proje ile Pamukkale, büyük bir yeşil alana ve sağlıklı yaşam alanlara kavuşacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mart 2024 Salı, 11:29

Pamukkale Belediye Başkanlığı yarışının güçlü isimlerinden AK Partili Halil Pekdemir, Pamukkale’nin çehresini değiştirecek bir projesini daha açıkladı. Gökpınar Barajı’nın yakınlarında doğal dokuya dokunulmadan planlanan proje ile bölgeye piknik alanları, spor alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolu ve çocuk oyun alanları gibi aktif ve pasif yeşil alanlar düşünülüyor.

BÖLGENİN BÜYÜK BİR KISMINA HİTAP EDECEK
Spor yapmak isteyenler ve dinlenmek isteyenler için ideal bir ortamın oluşturulacağı bu modern semt parkı Cumhuriyet, Kayıhan, Hürriyet, Fatih, Karakurt, Aktepe, Deliktaş ve Karşıyaka Mahallelerini kapsayacak. Proje, geniş kapsamlılığı sayesinde bölgenin büyük bir kısmına hitap edecek şekilde planlanmış.

TURİSTLERE DE HİTAP EDECEK
Gökpınar Mesire Alanı Projesi’nin sadece yeşil alana sahip olmakla kalmayacağını, aynı zamanda bölgeye ekonomik katkılar da sağlayacağını söyleyen Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, proje kapsamında alan içinde bulunacak restoranların ve diğer ticari işletmelerin de Pamukkale’yi hem yerli hem de yabancı turistlere hitap edecek cazip bir destinasyon haline getireceğini belirtti.

SİMGESEL BİR MEKAN OLACAK
Projesini detaylandırarak açıklayan Pekdemir, “Gökpınar Mesire Alanı Projesi ile daha yaşanabilir bir çevre sağlamak amaçlanıyor. Göreve geldikten sonra bu ve benzeri projelerimiz ile yeşili koruyarak insanların doğayla iç içe vakit geçirmelerini teşvik etmek için önemli çalışmalara imza atmak istiyoruz. Gökpınar Mesire Alanı’nın bölgemizin simgesel mekanlarından birisi olacağına inanıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı