REKLAMI GEÇ

Tin, Zeytin Dalı harekatını değerlendirdi

Tin, Zeytin Dalı harekatını değerlendirdi

Afrin’de yuvalanan terör örgütlerine yönelik Türkiye’nin başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nı değerlendiren Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Ülkemize düşmanlık edenlerin hevesleri kursağında kalacak” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ocak 2018 Pazartesi, 15:49

Ak Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye’nin Afrin’e yönelik başlattığı ‘Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekili Şahin Tin, “Türkiye olarak başlattığımız bu tarihi zeytin dalı harekâtıyla bölgedeki terör belasını bu Dünya’dan def edeceğiz” dedi.

“TERÖRE KARŞI TAVRIMIZ NET”
Türkiye’nin nerede olup olmayacağına ve nerede durup durmayacağına sadece Türkiye’nin karar vereceğini söyleyen Milletvekili Tin, “Hem terör örgütlerini besleyip büyütmek için destek vereceksiniz, hem de aman ha bu bölgede bir operasyon yapmayın diyeceksiniz. Böyle bir dünya yok. Biz milli bekamız söz konusu olduğunda önümüzde engel teşkil eden hiçbir unsuru tanımayız. Hele hele terör örgütlerine destek verenlere karşı tavrımızı da net ortaya koruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Özgür Suriye Ordusu unsurları ile birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtıyla Kürt, Arap ve Türkmen kardeşlerimize zulmeden tüm terör örgütlerini bölgeden temizleyecek, milletimizin can ve mal güvenliği ile ülkemize yönelik var olan terör tehditlerini ve saldırılarını ortadan kaldıracağız. Aziz milletimizin duaları bu kutlu sefere çıkan kahraman Mehmetçiklerimiz ile birlikte” dedi.

“ATEŞLE OYNAYANLAR KENDİ ATEŞLERİNDE YANACAK”
Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO’nun Afrin’deki teröristleri temizlemek için başlattığı ‘Zeytin Dalı’ harekâtının 3’üncü gününde hız kesmeden başarıyla devam ettiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Amerika bir taraftan müttefik olduğunu söylerken diğer taraftan Suriye’deki terör örgütlerine verdiği destek ve uygulamalarıyla dünyaya kendisini rezil etmektedir. Teröre karşı kararlı bir tavır alması ve net duruş göstermesi gereken Amerika maalesef kendi dumanında boğulmaktadır. Bilinmelidir ki terör örgütlerine destek vererek ateşle oynayanların elleri kendi ateşlerinde yanacaktır. Şanlı ordumuza çıkmış oldukları bu kutlu seferde muvaffakiyetler diliyorum. Allah yardımcıları olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı