REKLAMI GEÇ

Zeybekci: “Aldım ama sattım”

Zeybekci: “Aldım ama sattım”

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, mahkemenin kent silüetini bozduğu gerekçesiyle traşlama kararı verdiği İstanbul Zeytinburnu sahilindeki 16/9 kulelerinden iki daire satın aldığı haberi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Zeybekci, kulelerden iki daire satın aldığını, ancak kamuoyunda tartışmaların başlamasıyla birlikte sattığını açıkladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ağustos 2014 Salı, 18:59

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, önce Cumhuriyet Gazetesi’nin bugünkü sayısında, daha sonra da birçok yayın organında haber olan Zeytinburnu sahilindeki 16/9 kulelerinde 2 daire satın aldığına ilişkin iddialarla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Zeybekci, kulelerde dairesi bulunmadığına ilişkin firmadan aldığı belgeyi de basın kuruluşlarına gönderdi.

2-DAİRE

Zeybekci’nin daireleri satın aldığını, ancak kulelerin kent silüetini bozduğu yönündeki tartışmaların gündeme gelmesiyle birlikte sattığını kamuoyuna duyurduğu yazılı açıklaması şöyle:

Bugün, bir basın organında İstanbul Zeytinburnu’nda 16-9 olarak adlandırılan, son günlerde tarihi yarımadanın silüeti ile ilgili tartışmalara konu olan binalarda iki dairem olduğu şeklinde haber çıkmıştır.
31.03.2011 tarihinde sözleşmesini yaparak, tamamı şahsi hesabımdan banka havaleleriyle, ilgili firmaya eşit taksitlerle bir buçuk yılda ödemesini yaptığım, iki ayrı bağımsız bölümün birleşmesi ile oluşan, net 134 metre karelik konutu; imar, inşaat ve iskân ruhsatları için her türlü inceleme ve araştırmayı yaparak satın aldım.
Adıgeçen binalarla ilgili tarihi yarımadanın siluetine aykırı konum tartışmaları çıkması üzerine; satma kararı aldım, sattım ve tapu devirlerini gerçekleştirdim.
Şu an itibari ile ilgili firmanın beyanında da görüleceği gibi adıgeçen binalarda şahsıma, aileme, şirketlerime ve şirket ortaklarıma ait mülkiyet, irtifak ve kira dâhil olmak üzere hiçbir hukuki ilişkim yoktur. Konu hakkında ilgili firmanın yazısı da ekte sunulmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar

mehmet önkol   -  Bağlantı 27 Ağustos 2014, 09:11

eee zeybekçi keser döner sap döner gün gelir hesap döner…

k   -  Bağlantı 26 Ağustos 2014, 22:26

Yalan

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı