REKLAMI GEÇ

Zeybekci: En yüksek asgari ücret Türkiye’de

Zeybekci: En yüksek asgari ücret Türkiye’de

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (TÜRK-İŞ) önümüzdeki yıl asgari ücretin 1600 liraya yükseltilmesini isteğiyle ilgili olarak milli gelirine oranla, dünyada en yüksek asgari ücreti olan ülke olduğumuzu belirterek, “İstemenin sonu yok. Ekonominin realitelerini unutmamak lazım. Zeytini silkelerken dikkat etmek gerekiyor. Dalını, budağını kırmamak lazım ki seneye de zeytin verebilsin” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Kasım 2016 Pazartesi, 09:18

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
Temel atma töreni ve çeşitli açılışlara katılmak için dün Denizli’ye gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, önümüzdeki yıl içinde bitirilmesi planlanan ve 76 milyon liraya mal olacak Acıpayam-Çameli karayolunda incelemelerde bulundu.

denizli-ekonomi-bakani-nihat-zeybekci-asgari-ucret-aciklamasi-4

Karayolu şantiyesinde bilgi alan Bakan Zeybekci, 12 yıldır bitirilemeyen Acıpayam-Çameli karayolunun 46 kilometrelik bölümünün 2017 yılı içinde bitirileceğini söyledi. Bakan Zeybekci, daha sonra Çameli’ye geçerek kaymakamlığı ziyaret etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Zeybekci, TÜRK-İŞ’in 2017 yılı için asgari ücretin 1600 liraya yükseltilmesini istemesiyle ilgili olarak değerlendirmede bulundu. Zeybekci, istemenin sonu olmadığını belirterek, “Şimdi aslında sendikalarımız bunu talep edebilir, bunda bir mahsur da yok. İstemenin sonu yok biliyorsunuz. Ama ekonominin realitelerini de unutmamak lazım. Zeytini silkelerken dikkat etmek gerekiyor. Dalını, budağını kırmamak lazım ki seneye de zeytin verebilsin. Alanı da korumak lazım, o anlamda. Milli gelirine oranla, dünyada en yüksek asgari ücreti olan ülkedeyiz. Bundan şikayet etmek anlamında söylemiyorum ama buna da dikkat etmek lazım” dedi.

Yorumlar

Yaman   -  Bağlantı 14 Kasım 2016, 18:38

En yüksek taşıt vergisi,en yüksek mazot,en yüksek elektrik,en yüksek doğalgaz,en pahalı sigara,en pahalı alkol,en yüksek su,…….İSTEMENİN SONU YOK.İflahımızı kestiniz,doymadınız.

orhan   -  Bağlantı 14 Kasım 2016, 13:19

BİDE MİLLETLE ALAY EDİYORLAR

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı