REKLAMI GEÇ

Zeybekci: Lağım fareleri gibi ölecekler

Zeybekci: Lağım fareleri gibi ölecekler

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Çivril ve Uşak’ta yaptığı konuşmalarda, darbecilere sert sözlerle yüklenmeye devam etti. Zeybekci, Çivril ve Uşak’ta yaptığı konuşmalarda “Köpek bile olamazlar. 1,5- 2 metrekarelik yerde lağım fareleri gibi ölecekler” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Ağustos 2016 Pazartesi, 11:42

Ramazan ÇETİN-Yavuz KUŞDEMİR/DENİZLİ- UŞAK, (DHA)
Bakan Nihat Zeybekci, Çivril İlçesi’ndeki Cumhuriyet Parkı’nda ‘Demokrasi nöbetine’ katılırken darbecilerin 1,5- 2 metrekarelik yerde lağım fareleri gibi öleceklerini belirterek, “Bunlara öyle bir ceza vereceğiz ki, ‘Keşke geberip, gitseydik’ diyecekler. İnsan yüzü görmeyecek, insan sesi duymayacaklar. Bunların arkalarında ne var, kim tarafından beslendi, kim tarafından gönderildi ve kurgulandı, hepsini biliyoruz” dedi.

“Amerika’ya saklanan o hain başta olmak üzere tamamının kökünü kazınıncaya kadar, şehitlerinin kanının intikamı alıncaya kadar durmak yok, bunlardan hesap sormaya devam edeceğiz” diyen Zeybekci, şöyle devam etti:

“ABİLER, ABLALAR HDP’YE OY İSTEDİ”
“Bunlar, gezi olaylarında yapamadıklarını 17-25 Aralık olaylarında ülkenin Cumhurbaşkanına yeniden kast etti. Cumhurbaşkanını derdest etmek istiyorlardı. Bu millet seçimlerde öyle bir ders verdi ki bir daha kalkamazlardı, devamı malum. PKK’yi desteklediğini bildiğimiz parti, eline sazı alıp da yollara çıkıp, ‘biz Türkiye partisi olacağız, mecliste siyaset yapacağız’ diye milleti kandırdı. O günlere bir daha gidelim, Denizli’de bile ablalar, ağabeyler gelip, HDP’ye oy istedi. O ihanet o zaman başlıyordu, beraber bir araya gelmişlerdi.”

UŞAK’TA KONUŞTU
Ankara’ya giderken Uşak’a uğrayan Bakan Zeybekçi, ellerinde Türk bayrakları ile 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nı dolduranlar tarafından karşılanan Bakan Zeybekçi, vatandaşlara hitap etti. Zeybekçi, “O hain gecede, Peygamber ocağı dediğimiz o mübarek ocakta ki üniformaları giyen, bu toprakların evladı olmayı hak etmeyen o hainler aklını ve ruhunu bir yerlere satmış. Bazıları diyor ki FETÖ’nün köpekleri. Sakın ola ki köpeklere hakaret etmeyin, köpeklere yazık olur, ayıp olur. Onlar köpek olma şerefine bile layık değil. Onlar köpek bile olamazlar” diye konuştu:

Milletin AK Partilisi, CHP’lisi ve MHP’lisi ile küllerinden yeniden uyanarak birlik ve beraberlik destanı yazdığını belirten Zeybekci, Gezi olaylarında yedikleri tekmeyle gidenlerin 17-25 Aralık kozunu devreye soktuğunu, milletin hainlere 2014 seçiminde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde dersini verdiğini söyledi. Bakan

“İİdam isteriz” diyenlere “Millet ne diyorsa o hainler onunda cezalandırılacak” karşılığını veren Zeybekci, sözlerine şunları ilave etti:

“Ama şöyle bir şey var, gebersek de kurtulsak derler ya bazıları, bunları öyle bir cezalandıracağız ki bırak idamı, gebersek de kurtulsak diye yalvaracak bunlar. Bunları yalvartacağız. Bunları öyle deliklere tıkacağız ki, öyle deliklerde cezasını çekecekler ki, bunlar bir daha o Allah’ın güneşini nefes aldıkça görmeyecekler. Güneş yüzü görmeyecekler. Bir daha insan sesi duymayacaklar. Gebertin bizi diye yalvaracaklar. Gebertin bizi diye. İdamdan da beter olurlar, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, ‘Millet ne derse o’. Benim kalbimden ve gönlümden geçende odur. Ama şunu da unutmayın. Bunların topunu idam etseniz de yüreğim soğumaz. 250 şehidimiz geri gelmez. Bugüne kadar evlatlarımızı şehit eden bu hainler, aynı maşa şunu da unutmayın, hukuk idam kararı çıkardığınız zaman geriye doğru işlemiyor. Ama şunu unutmayın bu hainlerden hesap sormak bizim milletimize boynumuzun borcudur. O deliklerde geberelim de kurtulalım diye yalvartacağız bunları bundan emin olun. Yalvartacağız. 7 Haziran seçimlerinde sazı alıp da bu milleti kandırmak için yola çıkanlar, HDP’ye oy verin diyerek yola çıkanlar o zaman belliydi. Yola o zaman çıkmışlardı. Demek ki bunun yaşanması ve ne kadar ihanet içinde olduklarının görünmesi gerekiyormuş.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı