REKLAMI GEÇ

Zeybekci’ye TUSKON tehdidi

Zeybekci’ye TUSKON tehdidi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 220 milyon dolarlık fonu kesmelerinin ardından FETÖ’nün finansman kaynağı olan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’nun (TUSKON) Başkanı Rıza Nur Meral ve Genel Sekreteri Mustafa Günay tarafından tehdit edildiğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Temmuz 2016 Cuma, 14:15

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ziyaret ettiği Sabah gazetesinde açıklamalarda bulundu. En dikkat çekeni ise, Fetullah Gülen’e yakınlığıyla bilinen TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral ile Genel Sekreteri Mustafa Günay’ın yurt dışı fuar ve etkinliklerle ilgili fonun kesilmesinin ardından kendisini tehdit ettiğiyle ilgili iddiasıydı.

“KURDA MERHAMET KUZUYA ZULÜMDÜR”
Ekonomi Bakanlığı’nda FETÖ ile ilgisi bulunan personele yönelik soruşturmanın sürdürüldüğünü belirten Bakan Zeybekci, “Ekonomi Bakanlığı bunlarla en çok ilintili olabilecek enstrümanlara sahipti. Devletin yurtdışındaki tüm faaliyetleri TUSKON aracılığıyla yapılıyordu. Biz bunlara giden yaklaşık 220 milyon dolarlık fonu kestik. Personelimizi değiştirdik. Bunu yaptıktan sonra TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral ile Genel Sekreteri Mustafa Günay, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye giderek, ‘Bunun hesabını Nihat Zeybekci’den soracağız’ diyorlar. Çünkü en büyük enstrümanlarından birini kestik. Bu olay, bunların bu yurtdışı fuar faaliyetlerini kesmemizin ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Kurda merhamet kuzuya zulümdür” dedi.

KURŞUN YAĞDIRDILAR
15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Bakan Zeybekci, “Meclis’e gitmek üzere yola çıktım. Arabayı Dikmenkapı’ya bırakıp yürümeye başladık. Nizamiyeden çıkınca üzerimize kurşun yağdırdılar. Yere çöktük. Üzerimizdeki ağaç dalları yere iniyordu. Ağır silahlarla tarıyorlardı. Duvardan öbür tarafa atladık” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı