Başsorgun: Terzi’ye yapılan saldırıyı kınıyoruz - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Başsorgun: Terzi’ye yapılan saldırıyı kınıyoruz

Başsorgun: Terzi’ye yapılan saldırıyı kınıyoruz

CHP İl Kadın kolu Başkanı Sündüs Başsorgun, bayramın 1.günü bindiği belediye otobüsünde kıyafeti nedeni ile Ayşegül Terzi’ye yapılan sözlü ve fiziksel saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Eylül 2016 Salı, 18:36

CHP İl Kadın kolu Başkanı Sündüs Başsorgun, Ayşegül Terzi’nin mevcut hükümetin, kadını ikinci sınıf gören söylemlerinden ve uygulamalarından cesaret alarak doğal ve meşru olduğunu düşünen zihniyetin son kurbanlarından birisi olduğunu ifade etti.

“Hayatımızın her alanına damgasını vuran, yaşam alanlarımızı daraltan otoriter zihniyet, toplumun demokratikleşemediği, hukukun sağlanamadığı bu ortamda, şiddetin yapısallaşmasının örneklerini her gün ayrı yerde, farklı biçimde kendini göstermektedir” diyen Başsorgun, sözlerine şunları ilave etti:

“Kadını her alanda esir alan bu anlayış, bu kez, otobüsün içinde kendini göstermiştir.
14 yıllık mevcut zihniyet, kadının özgürleşmesinin önünde en büyük engeldir. Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar olarak, Laiklik, Çağdaşlık Demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir. Biz inançların ve fikir Özgürlüklerinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Biz Atatürk devrimlerinin uygulayıcısı ve savunucusu kadınlar olarak kadın-erkek eşitliği temelinde mücadelemizi sürdürmeye, başı örtülü veya açık tüm kadınlarımızın haklarını, sonuna kadar aramaya kararlıyız. Kadınların toplumda, eşit ve özgür bireyler olarak yaşamalarının önündeki her türlü engel, bizim mücadele alanımız olacaktır Ayşegül’e atılan tekme Laikliğe, Özgürlüğe, İnsan Haklarına atılan tekmedir.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı