REKLAMI GEÇ

Çavuşoğlu: Ağustos Türk milletinin zafer ayıdır

Çavuşoğlu: Ağustos Türk milletinin zafer ayıdır

Ağustos’un Türk milletinin zafer ayı olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Malazgirt, Sakarya, Büyük Taarruz tarihte kazandığımız büyük zaferlerdir. Türkiye Cumhuriyeti bu zaferlerin üzerine inşa edilmiştir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ağustos 2020 Çarşamba, 12:41

Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan’ın Malazgirt’te Bizans ordusunu bozguna uğratarak Anadolu kapılarını Türklere açtığını ifade eden Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan, Anadolu’nun kapılarını Türklere açarken, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Sakarya’da Yunan Ordusunu bozguna uğratarak Yunanlıların ilerleyişini engellemiş, Büyük Taarruz’da da denize dökerek Bu toprakların Türk yurdu olduğunu bir kez daha dünyaya göstermiştir. Büyük Türk milletinin zaferlerle dolu mazisinin en önemli tarihlerinden olan 26 Ağustos’u Malazgirt Zaferi, Sakarya Savaşı ve Büyük Taarruz ile birlikte anmanın haklı gururunu yaşamaktayız” dedi.

1071’de Malazgirt’te düşmana karşı zafer kazanan Türk ordusunun, aynı ruh ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruzu başlatarak işgalcilere karşı kararlı bir duruş ve bütün dünyanın saygı duyduğu, hayranlıkla takip ettiği bir başarıya ulaştığını anlatan Çavuşoğlu, “Atatürk’ün ilelebet payidar kalacağını müjdelediği Türkiye Cumhuriyeti bu zaferlerin üzerine inşa edilmiştir. Kazandığımız bu zaferlerin bu vatanın vatan olmasında önemi oldukça büyüktür. Bize bu toprakları vatan olarak bırakan başta Ulu Önden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı