Çavuşoğlu’ndan Mumcu ve Okkan mesajı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çavuşoğlu’ndan Mumcu ve Okkan mesajı

Çavuşoğlu’ndan Mumcu ve Okkan mesajı

24 Ocak 1993’de gazeteci Uğur Mumcu, 24 Ocak 2001’de Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan suikasta kurban gitti. CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Türkiye için büyük emek vermiş 2 ismin ölüm yıldönümünde anma mesajı yayınladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Ocak 2021 Cumartesi, 15:12

Ülkesini seven, ülkesi için güzel işler yapmaya çalışan, gazeteci, yazar, asker, polis gibi mevkilerdeki insanlara yönelik hain saldırılarda Türkiye’nin çok değerli insanlarını kaybettiğini söyleyen Bülent Nuri Çavuşoğlu, hala failleri bulunmayan ya da bulunamayan bu tür cinayetlerin toplumun vicdanını kanattığını söyledi.

Çavuşoğlu, “Araştırmacı gazeteci, yazar, hukukçu, aydın bir insan olan Uğur Mumcu’yu bundan tam 28 yıl önce hain bir saldırı sonucu kaybettik. Gazetedeki Gözlem adını verdiği köşesinde günlük yazıları ve yayınladığı kitaplarıyla toplumu bilgilendiren, yaptığı ilkeli, gerçek, doğru haberlerle günümüze ışık tutan Uğur Mumcu’yu bugünlerde daha iyi anlıyor ve arıyoruz” diye konuştu.

Araştırmacı, gazeteci yazar Uğur Mumcu gibi Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın da 24 Ocak 2001 tarihinde öldürüldüğünü hatırlatan Çavuşoğlu, “Diyarbakır’da görev yaptığı süre içinde vatandaşların büyük sevgisini kazanan ve vatandaşların polise olan güvenini arttıran Ali Gaffar Okkan’ı, özgür, bağımsız, cumhuriyet devrimleri yolunda güçlü bir Türkiye için çalışan ve bu uğurda canından olan bütün aydınlarımızı, devrimcilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı