Akbaba: “Bu bir intihar değil, cinayettir” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Akbaba: “Bu bir intihar değil, cinayettir”

Akbaba: “Bu bir intihar değil, cinayettir”

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, “Yemek kartımda 1 lira kalmış” diyerek yaşamına son veren üniversite öğrencisi Sibel Ünli’nin ölümünün insanlıklarını acı bir şekilde sorgulattığını belirtti. Akbaba, “Ülkenin gücü yazlık, kışlık, yüzen saraylara yetiyor da, gencecik bir kızı hayatta tutmaya yetmiyorsa, bu bir intihar değil, cinayettir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ocak 2020 Salı, 12:16

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli’nin intiharı Türkiye’ye şoka soktu, “Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var, gidecek bir yerim yok, yaşamaya değer bir hayatım da” diyerek yaşamına son veren Ünli’nin ölümünün ardından açıklama yapan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, “Bizlere insanlığımızı çok acı ve sarsıcı bir şekilde sorgulattı” dedi.

Hem çalışıp hem okuyan ve bir süredir iş arayan gencecik bir kızın, yemekhane, yurt, servis, okul, iş arasında sıkışıp kaldığını belirten Akbaba, “Çareyi geleceksiz olduğu için hayatına son vermekte bulduğu kahrolası kirli bir düzenle karşı karşıyayız. Bu düzene karşı orta yaşlısıyla, emeklisiyle, annesiyle, yavrusuyla, emekçisiyle, EYT’lisiyle hepimiz bir hayat mücadelesi veriyoruz” dedi.

Yaşamaya değer bir hayatı olmadığını düşünen milyonların var olduğunu ifade eden Mahir Akbaba, “Gereksiz, lüzumsuz işlerle uğraşmaktansa, öncelikle gençlerimizi aydınlık yarınlara nasıl götürmeliyiz ve onlara nasıl umut olmalıyız mücadelesini vermeliyiz. Buna odaklanmalıyız. Aksi takdirde özür dilemek zorunda kalacağımız, içimizi yakacak, boğazımızı düğümleyecek, insanlığımızdan utandıracak dahası olacak. Eğer ülkenin gücü yazlık saraylara, kışlık saraylara, uçan saraylara, yüzen saraylara yetiyor da gencecik bir kızın yaşama tutunmasına yetemiyorsa, bu bir intihar değil maalesef cinayettir. Öyleyse bizler, Sibel’leri yaşatmanın yolunu aramalıyız. Sibel Ünli’ye Allah’tan rahmet, sevdiklerine baş sağlığı diliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı