Akbaba: “Suikastın aydınlatılması için adım atılmadı” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Akbaba: “Suikastın aydınlatılması için adım atılmadı”

Akbaba: “Suikastın aydınlatılması için adım atılmadı”

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, 18 Aralık 2002’de suikast sonucu öldürülen Necip Hablemitoğlu cinayetinin sır perdesinin aralanması gerektiğini söyledi. Suikastin aydınlatılması için bir adım atılmadığını öne süren Akbaba, “Bunun için şüpheli ülkemize iade edilmeli ve yargı önüne çıkarılmalı” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Aralık 2019 Perşembe, 11:04

Mahir Akbaba, evinin önünde uğradığı suikast sonucu 18 Aralık 2002’de öldürülen tarihçi ve yazar Necip Hablemitoğlu’nun ölümündeki sır perdesi aralanamadığını ve karanlığın aydınlatılamadığını belirtti.

Akbaba, “Bu kaderi ve sonu yaşayan ne ilk ne de son kişiydi Hablemitoğlu. Ama şimdi sır perdesini aralamak için elimizde bir fırsat var: Suikastı kim işledi? Failin arkasındaki güç neydi? Necip Hablemitoğlu neden hedef alındı? Bu soruların tamamının yanıtının; suikastta adı geçen şüphelinin ülkemize iadesini de içeren etkili bir soruşturma sonucunda yargı önüne çıkartılmasıyla alınacağı açıktır. Tabi eğer karanlıklar aydınlatılmak istemiyorsa” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı