REKLAMI GEÇ

Cihaner’den yayın yasağına itiraz

Cihaner’den yayın yasağına itiraz

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, 17 Aralık 2013’de yapılan ilk yolsuzluk soruşturması gözaltıları sonrası 2. dalga yolsuzluk soruşturması olarak isimlendirilen soruşturmayla ilgili yayın yasağı kararı verildiğini belirterek, söz konusu yayın yasağının kaldırılmasını istedi.

/ DENİZLİHABER / 22 Ocak 2014 Çarşamba, 14:49

ANKA’nın haberine göre; yayın yasağının kaldırılmasını talep eden Cihaner, “Söz konusu karar, Avrupaİnsan Hakları Sözleşmesi, Anayasa ve CMK’ya aykırı olmakla kaldırılmasına karar verilmesi için itiraz etmek gerekmiştir” dedi.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilmek üzere Ankara Asliye Ceza Mahkemesi’ne başvuran Cihaner, “Yurttaşın bilgi edinme ve haber alma özgürlüğünü ağır şekilde ihlal eden, hükümetin kontrolü altında soruşturmaya yön verildiği izlenimi veren ve bu haliyle tüm yurttaşları ilgilendirdiği için herkesin başvurabileceği sansür niteliğindeki kararın, İHAS, Anayasa ve CMK’ya aykırı olduğu dikkate alınarak, CMK 268/II uyarınca kaldırılmasına karar verilmesini, Mahkemeniz aksi kanaatte ise, bu itirazımızın ivedilikle itirazı incelemeye yetkili merciye gönderilmesini talep ederiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı