REKLAMI GEÇ

CHP Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu Cumhurbaşkanına hakaret suçundan ifadeye çağırıldı

CHP Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu Cumhurbaşkanına hakaret suçundan ifadeye çağırıldı

CHP Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu 3 ay önce sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yaptığı paylaşımda “Faşist iktidar” kelimesini kullandığı için, cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla ifadeye çağrıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Eylül 2020 Cuma, 17:09

CHP Gençlik Kolları Başkanı Tugay Odabaşıoğlu 15 ve 30 Temmuz tarihlerinde sosyal medyadan yaptığı paylaşımlardan dolayı Cumhurbaşkanına hakaretten ifadeye çağırıldı.

Odabaşıoğlu CHP Çal İlçe Başkanı Ömer Dağlı’nın babası İlyas Dağlı’nın yaptığı paylaşımlarından dolayı ifadeye çağırılması üzerine, 15 Temmuz tarihinde ziyarete gitti, sosyal medyadan da bir paylaşım yapmıştı.

Yaptığı paylaşımda, “Saat kaç olursa olsun fark etmez. Kardeşim Çal İlçe Başkanımız Ömer Dağlı’nın değerli babası İlyas Dağlı’nın’ Hükümete karşı paylaşımlar nedeniyle’ ifadesi istenmesi üzerine moral desteğine geldik. AKP iktidarının yaratmaya çalıştığı korku imparatorluğundan korkmuyoruz. Başkaldırıyoruz. Faşist iktidar unutmamalı ki; bu topraklarda Vahdettinler varsa Mustafa Kemaller de vardır. Bolur Beyleri varsa Köroğluları da vardır. Amerikan manda ve himayecileri varsa Anadolu ve müdafaa-i Hukuk cemiyeti gönüllüleri de vardır. İşgalci Yunanlılar varsa Hasan Tahsinler de vardır. Gazi şehidimiz Abdocan’ın da dediği gibi yıkılacaksın hain iktidar” ifadelerine yer veren Odabaşıoğlu, sözlerinden dolayı Cumhurbaşkanına hakaret, halkı kin ve nefrete sürükleme suçlamasıyla ifade verdi.

ODABAŞIOĞLU “BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ”
Odabaşıoğlu suç duyurusunun ardından yaptığı açıklamada, “Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz. İktidar yakın, korkunun ecele faydası yok” dedi.

Yorumlar

Muhammed mert   -  Bağlantı 26 Eylül 2020, 01:20

Mandaci dediğin amerikaya başkanın tc hükümetini şikayet eder, bir diger baskanin yunan makariosun heykelini diker. Milletin değerlerinden uzak milletle kavgali pkk ve dhkpc nin dostu chp sittin sene bu memlekette iktidara gelemeyeceksin.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı