REKLAMI GEÇ

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’dan Kıbrıs açıklaması

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’dan Kıbrıs açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mahir Akbaba, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı ve Bülent Ecevit ile Rauf Denktaş’ı andı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Kasım 2019 Cuma, 14:12

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında Ecevit ve Denktaş’ı anarak, Kıbrıs’ın önemine dikkat çekti.

Kıbrıs’ın Türkiye için son derece önemli olduğunu ve Atatürk’ün de bu konuda vasiyeti olduğunu belirten Mahir Akbaba, “1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı ile Adada yaşayan soydaşlarımız baskı ve zulümden kurtulmuş, 15 Kasım 1983 tarihinde ise Kıbrıs Türk Federe Devleti meclisi Self-determinasyon hakkını kullanarak oybirliği ile aldığı bir kararla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ilan etmiştir. O tarihten bu yana emperyalist güçler, Kıbrıs üzerinde oyunlar oynamaya devam etmektedir” dedi.

İktidar partisinin yanlış dış politikaları nedeniyle KKTC’nin adeta gözden çıkarıldığını öne süren Akbaba, “KKTC’de üretim AKP tarafından bitirildi. Yanlış politikalar nedeniyle en büyük zararı narenciye ve narenciye suyu sektörü gördü. Sabahları 1 bardak portakal suyu içiyorduk, o da zehir oldu” diye konuştu.

2. Abdulhamit’in İngiltere’ye verdiği Kıbrıs’ı kurtarmanın Karaoğlan Bülent Ecevit’e nasip olduğunu ifade eden Akbaba, “KKTC’nin 36. kuruluş yıldönümünü kutlarken, Kıbrıs Fatihi Bülent Ecevit ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı