CHP İl Başkanı Akbaba'dan Ecevit mesajı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP İl Başkanı Akbaba’dan Ecevit mesajı

CHP İl Başkanı Akbaba’dan Ecevit mesajı

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, 5 Kasım 2006’da hayatını kaybeden Bülent Ecevit için anma mesajı yayınladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Kasım 2018 Pazartesi, 12:01

Başbakan, CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit, ölüm yıldönümünde anılıyor. Ecevit’in aramazdan ayrılışının yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba,

Gazeteci, şair ve yazar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Bülent Ecevit’in siyaset hayatı boyunca, “Devletin malı deniz” ifadesinden uzak durarak, memleketin dört bir yanına imzasını atan bir devlet adamı olduğunu dile getiren Akbaba, “Ben sadece görevimi yaptım, görevimizi yaptığımız için övünemeyiz” diyecek kadar görev bilincinde olduğunu söyledi.

Akbaba mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Bizim iki gücümüz var Hak ve Halk” diyecek kadar inançlı ve halkçı, “Yalnız Türklere değil, Rumlara da barış getireceğiz” diyecek kadar savaş karşıtı, “Toprak işleyenin, su kullananın” diyecek kadar emeğe saygılı, “Eğer tribünden sahaya inmezseniz, korkarım biri çıkar, düdüğü çalar, oyun bitti herkes evine der” diyecek kadar gerçeklerin farkında ve kararlılıkla mücadeleci. “Gençlik Kolları, partinin yan gücü değil, öz gücüdür” diyecek kadar gençliğe değer veren, “Biz milliyetçiliği Ege’nin serin ve derin sularına, Afyon’un haşhaş tarlalarına ve Kıbrıs’ın Beşparmak Dağları’na yazdık” diyecek kadar vatansever bir isimdir Mustafa Bülent Ecevit. Cumhuriyetimiz, halkımız, partimiz ve Denizlimiz için böylesine bizden ve bizlerde emeği, hakkı olan bir ismi, CHP’nin 3. Genel Başkanı Bülent Ecevit’i vefat yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı