REKLAMI GEÇ

Sabri Yıldız, seçim ofisine “Andımız”ı astı

Sabri Yıldız, seçim ofisine “Andımız”ı astı

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı, eğitimci Sabri Yıldız seçim ofisine “Andımız”ı astı. Sabri Yıldız, “Türk sözü neden rahatsız ediyor?” diye sordu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Ekim 2018 Çarşamba, 12:29

Danıştay’ın okullarda okutulan öğrenci andının kaldırılması kararını iptal etmesi ile Andımız tartışması yeniden alevlendi. CHP’den Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı olan Eğitimci Sabri Yıldız, “Andımız”ın okullarda tekrar okutulması gerektiğini belirterek, seçim ofisinin duvarına “Andımız”ı astı.

Yaklaşık 40 yıllık eğitimci olduğunu belirten Sabri Yıldız, bir an önce “Andımız”ın okullarda yeniden okutulmaya başlanması gerektiğini söyledi.

Seçim ofisine “Andımız”ı kendi elleri ile asan Yıldız, “Bugün ‘Andımız’ üzerinde yaşanan tartışmaları şaşkınlıkla izliyorum. ‘Andımız’dan neden rahatsız olunduğunu anlamak imkansız. ‘Andımız’da yer alan Türk kimi rahatsız ediyor? Doğru olmak kimi rahatsız ediyor? Çalışkan olmak kimi rahatsız ediyor?” dedi.

“BUGÜN BUNA DAHA FAZLA İHTİYAÇ VAR”
Gelecek kuşaklara hedef koymanın önemine de işaret eden Sabri Yıldız; “Ülkemizin geleceği olan kuşakların hedef koyması, ülkülere yönelik söylemlerde bulunmasından doğal bir şey olamaz. Bugün ülkemizin ve Dünya’nın durumunu düşündüğümüzde, komşularımızın halini gördüğümüzde, ‘Andımız’a dündün daha fazla ihtiyacımızın olduğu ortadadır. Okullarımızda ‘Andımız’ bir an önce tekrar okunmaya başlanmalıdır” diye konuştu.

2013’TE KALDIRILMIŞTI
Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Değişikliği’nin 8 Ekim 2013’te yürürlüğe girmesiyle, okullarda öğrenci andı kaldırılmış, uygulama Danıştay nezdinde yargıya taşımıştı. Aradan geçen 5 yılın ardından Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan “Öğrenci Andı”nı kaldıran yönetmelik hükmünü geçtiğimiz günlerde iptal etmişti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı