CHP yönetiminden iş dünyasına ziyaret - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP yönetiminden iş dünyasına ziyaret

CHP yönetiminden iş dünyasına ziyaret

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve yönetimi, çalışmalara hız verdi. Belediye-İş Denizli Şube Başkanı Uğur Cihan’ı il başkanlığında ağırlayan Çavuşoğlu, daha sonra Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Denizli Genç İşadamları Derneği’ni ziyaret etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Mart 2021 Perşembe, 15:29

Bu hafta sonu yapılacak Belediye-İş Denizli Şubesi Genel Kurulu öncesi Denizli Şube Başkanı Uğur Cihan’ı il başkanlığında konuk eden Bülent Nuri Çavuşoğlu, CHP olarak sendikal faaliyetleri desteklediklerini belirtti.
Çavuşoğlu, “Sendikal faaliyet engellenemez. Parti olarak emeğe her zaman değer verdik ve her şeyin üstünde tuttuk. Emek en yüce değerdir dedik. İşçilerin emekleriyle hayata tutunabilmeleri adına onların her zaman yanlarında olacağız. Dün olduğu gibi bugün de emeğin yanında duracağız” dedi.

CHP ESNAFIN YANINDA
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ali Erbeği’ni Esnaf Sarayı’nda ziyaret eden Çavuşoğlu ve CHP İl Yönetimi, kriz döneminde esnafın artan sorunları ve oda yönetiminin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Salgın süreci ile birlikte derinleşen krizin en çok esnafları etkilediğini belirten Çavuşoğlu, “CHP olarak esnaflarımızın bu krizden en az etkilenmesi için çalışmalar yaptık. Sicil affı, stopajın kaldırılması, kira yardımı gibi önemli başlıkların yer aldığı kanun teklifimizi TBMM’ye sunduk. Koronavirüsle mücadele sürecinde sosyal devletin devreye girip işyerleri kapatılan ya da kapatılmadığı halde alınan önlemlerden olumsuz etkilenen esnafımıza, hayatını ve işini sürdürebilmesini sağlayacak destekler vermesi gerekiyordu. Ancak iktidar bu tür sosyal desteklerden öte başta esnafımız olmak üzere alınan kararlardan olumsuz etkilenen tüm kesimleri bankalardan borçlanmaya teşvik etmiştir” dedi.

Daha sonra Denizli Genç İşadamları Derneği’ni ziyaret eden Çavuşoğlu ve il yöneticileri, Başkan Hakan Urhan ve Dernek Yöneticileri ile bir araya geldi.

Türkiye’nin tek adam rejimiyle siyasi ve ekonomik istikrardan uzaklaştığını iddia eden Çavuşoğlu, “Bir ülkede can ve mal güvenliği yoksa hukukun kişiye göre işliyorsa, yasaları herkes işine geldiği gibi yorumluyorsa burada istikrardan bahsedilmesi mümkün değildir. İstikrar için hukukun üstünlüğünü sağlamak zorundayız. Yerli üretimi teşvik ederek üretimde dışa bağımlılığı bitirmeliyiz. Sürdürülebilirlik için eğitimi ve üniversitelerimizin kalitesini artırmalıyız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı