CHP’de Pazar günü kongre var, iki aday yarışacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP’de Pazar günü kongre var, iki aday yarışacak

CHP’de Pazar günü kongre var, iki aday yarışacak

Cumhuriyet Halk Partisi’nde nefesler tutuldu. Mahalle seçimleri ile başlayan kongre sürecinin son halkası olan il başkanlığı seçimleri Pazar günü gerçekleştirilecek. Kongre, son dakika bir aday çıkmazsa mevcut İl Başkanı Mahir Akbaba ile eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu arasında geçecek. Partinin 633 delegesi, CHP’nin yeni başkanını belirleyecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Şubat 2020 Cuma, 14:40

Mahalle seçimleri ile başlayan CHP’nin kongre süreci, İl Başkanlığı seçimleri ile noktalanıyor. Partinin yeni dönem il başkanı ve yönetimini belirleyecek kongre, 16 Şubat’ta EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Kongre saat 10.00’da başlayacak.
Adayların ve partililerin konuşmalarının ardından oy kullanma işlemine geçilecek, saat 17.00’de sandıklar kapanacak ve oy sayım işlemi başlayacak.

633 DELEGE SANDIK BAŞINA GİDECEK
Geçtiğimiz ay tamamlanan ilçe kongrelerinde seçilen 600 il delegesi yeni dönemde yönetimi belirlemek için sandık başına gidecek. Doğal delege olan Denizli milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca ve Teoman Sancar’ın yanı sıra 24 kişilik il yönetim kurulu ile 9 kişilik disiplin kurulu üyeleri de kongrede oy kullanacak. Kongrede toplam 633 delege oy kullanacak.

İKİ BAŞKAN YARIŞACAK
CHP İl Başkanlığı için şu ana kadar mevcut İl Başkanı Mahir Akbaba ile eski İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu aday olduklarını açıkladı. Ancak, tüzük gereği 65 delegenin imzasını alan her isim başkanlık için aday olabilir. Son ana kadar başka bir aday çıkmazsa seçim 2 başkan arasında geçecek.

AKBABA: KAZANAN CHP OLACAK
Seçimlere son iki günün kaldığını ifade eden CHP İl Başkanı ve Başkan Adayı Mahir Akbaba, pazar günü şölen havasında bir kongre gerçekleştireceklerini kaydetti.

Akbaba, “Mahalle seçimlerimizi ve ilçe kongrelerimizi tamamladık. Tüm Türkiye’de il kongreleri süreci başladı. Biz de 16 Şubat’ta kongreye gidiyoruz. İktidar yürüyüşümüzü her zaman dile getirdik, çalışmalarımızı da bu doğrultuda gerçekleştirdik. Bu yürüyüşte nitelikli ve kaliteli yöneticilerle, sol duyulu bir şekilde iktidara yürüyeceğiz. Tüm partililerimize ve gönüllülerimize hayırlı olsun. Kazanan CHP olacak” dedi.

ÇAVUŞOĞLU: CUMHURİYET SEVDALILARINI BEKLİYORUZ
CHP’nin etkili isimlerinden biri olan ve İl Başkanlığı görevinde bulunan Bülent Nuri Çavuşoğlu, yalnızca partilileri değil, tüm Cumhuriyet sevdalılarını kongreye davet etti. Kavga değil kucaklaşma kültürünü hakim kılmak istediklerini belirten Çavuşoğlu, kongrenin de tüm Cumhuriyet sevdalılarının kongresi olacağını söyledi.

Geçmişte yaptıkları çalışmaların bugün yapacaklarının teminatı olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, siyaseti salonlarda değil, yeniden alanlarda yapmak, unutulan, hafızalardan silinen önemli olayları yeniden hatırlatmak için göreve talip olduklarını söyledi.

Anlayışlarının seçim zamanı değil, her zaman siyaset olacağını ifade eden Çavuşoğlu, içinde Cumhuriyet sevdası olanları kongrelerine beklediklerini kaybetti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı