CHP’li belediyeler uygulayacakları asgari ücreti belirledi. 3 bin 100 lira - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP’li belediyeler uygulayacakları asgari ücreti belirledi. 3 bin 100 lira

CHP’li belediyeler uygulayacakları asgari ücreti belirledi. 3 bin 100 lira

Asgari ücret dün belirlendi, bekar bir işçinin alacağı net maaş 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıklandı. Çalışan kesim bu rakamın yeterli olmadığı görüşünde birleşirken, CHP’li belediyelerden asgari ücret atağı geldi. Denizli’de Babadağ ve Honaz belediyeleri 2021’de uygulayacakları asgari ücreti 3 bin 100 lira olarak açıkladı. Merkezefendi ise Haziran ayından bu yana asgari ücreti 3 bin lira olarak uyguluyordu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Aralık 2020 Salı, 11:37

Yeni asgari ücretin belirlenmesiyle her yıl yapılan tartışma yine gündeme geldi. Belirlenen rakamın yetersizliği tartışılırken, asgari ücret komisyonu daha toplantılarını tamamlamadan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücretin net 3 bin 100 lira olması gerektiğini ifade etmişti.

Kılıçdaroğlu’nun bu söylemini talimat kabul eden CHP’li belediyeler birer birer uygulayacakları asgari ücreti açıklamaya başladı. Hükümet asgari ücreti 2 bin 825 lira olarak açıklarken, Denizli’deki bazı CHP’li belediyeler de uygulayacakları ücreti duyurdu.

HONAZ 3 BİN 100 LİRA OLARAK UYGULACAK
Honaz Belediyesi, yeni yıldan itibaren çalışanlarına 3 bin 100 TL asgari ücret ödeneceğini duyurdu.
Başkan Kepenek, “Emek bu hayattaki en önemli değerdir. Genel Başkanımızın asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamanın ardından hemen harekete geçtik. Belediyemizde asgari ücreti 3 bin 100 lira yapmaya karar verdik. Tüm mesai arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, aldığımız kararın tüm ülkemize örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

BABADAĞ DA AYNI ÜCRETİ BELİRLEDİ
2021’da asgari ücreti 3 bin 100 lira olarak uygulama kararı alan bir başka CHP’li belediye ise Babadağ oldu. Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, yeni ücreti sosyal medya hesabından duyurdu.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, “1 Ocak 2021’den itibaren belediyede uygulayacağımız net asgari ücret 3 bin 100 liradır. Babadağ Belediyesi personeline hayırlı olsun” dedi.

MERKEZEFENDİ HAZİRAN’DAN BERİ 3 BİN LİRA OLARAK UYGULUYOR
Denizli’nin bir başka CHP’li belediye Merkezefendi’de ise yüksek asgari ücret 2020’nin Haziran ayından beri uygulanıyor. Yetkili sendika ile imzalanan anlaşmaya göre Merkezefendi Belediyesi işçileri Haziran 2019’dan bu yana net 3 bin lira maaş alıyor.

Yorumlar

jale   -  Bağlantı 30 Aralık 2020, 08:58

kimin parasını kime dagitiyorsunuz kardesşimmmm 3100 bld içi no problem her ay akııııooooo …..

soru yorum   -  Bağlantı 29 Aralık 2020, 23:02

Sayın başkanları sağduyulu bu davranışlarından dolayı tebrik ederim.

hasanali   -  Bağlantı 29 Aralık 2020, 17:22

turizmciim merkezefendi bld si beni işe alabilir mi başkanım bana yardım eder mi gazateci abi ler yardım edermisiniz …

kamilll   -  Bağlantı 29 Aralık 2020, 13:07

tüm herkes belediyee calıssın ne güzel leee .. işsizlik ortadan kalkar valla .. !

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı