CHP’li kadınlardan şiddet ve taciz tepkisi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

CHP’li kadınlardan şiddet ve taciz tepkisi

CHP’li kadınlardan şiddet ve taciz tepkisi

CHP Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Sündüs Başsorgun, kadına yönelik şiddetin, taciz ve tecavüzlerin sürdüğünü belirterek, bununla mücadele eden kadın örgütlerinin de OHAL bahane edilerek kapatıldığını söyledi.

Büşra Kuru / DENİZLİHABER / 25 Kasım 2016 Cuma, 12:55

CHP Denizli İl Kadın Kolları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla CHP Denizli İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

CHP Kadın Kolları Başkanı Sündüs Başsorgun, 25 Kasım’ın kadına yönelik şiddete, taciz ve tecavüze dikkat çekilen gün olduğunu belirterek, bu gerçeği dünyanın gündemine bir kez daha getirmek adına önemli olduğunu söyledi.

Kadınlar günlük yaşamda sürekli olarak cinsel, psikolojik ve fiziksel şiddete, tacize ve tecavüze maruz kaldıklarını ve öldürüldüklerini belirten Başsorgun, “Tacizciler, tecavüzcüler ve kadın katilleri tahrik indiriminden yararlanmakta ve hatta serbest bırakılmaktadır. Şimdi de bir bahane buldular, OHAL diye kadın haklarını savunan, kadınların örgütlü mücadelesinin olmazsa olmazı olan kadın derneklerini de bu bahane ile mühürlediler. Şahane oldu onlar için. Hükümetin insan haklarını savunan kimseye tahammülü yok” dedi.

chp-kadinlar-siddet-aciklama-2

Cumhuriyet Halk partisi ve kadınları olarak, mücadeleden asla vazgeçmeyeceklerini ifade eden Başsorgun, “ Eşit ve özgür bir ülkede yaşayabilmek için, emeğimizden, bedenimizden, kimliğimizden elini çekmeyen iktidarlara karşı, eşit ve özgür yarınlar için mücadelemizi örgütlülüğümüzden aldığımız güç ve cesaretle devam ettireceğimizi ifade ediyoruz. Kadına Yönelik Şiddete karşı verdiğimiz bu mücadelede, sevgiyi, saygıyı, güveni ve umudu örgütleyerek ‘Umut Var Biz Varız!’ diyoruz” diye konuştu.

chp-kadinlar-siddet-aciklama-1

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı