REKLAMI GEÇ

CHP’li Karaca’dan Halaçoğlu’na: Haddini bil

CHP’li Karaca’dan Halaçoğlu’na: Haddini bil

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu’nun CHP’ye yönelik sözlerini eleştirdi. Karaca, “CHP’yi dinsizlikle suçlamak kimsenin haddine değildir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Temmuz 2015 Perşembe, 09:51

CHP’de, MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Halaçoğlu’na tepkiler dinmiyor. Halaçoğlu’nun “Biz eğer Sayın Baykal’ı desteklemiş olsaydık, kamuoyunda şunlar yansıtılacaktı: Siz Baykal’ı seçtiniz. Bir muhalif adı altında, AKP’nin tabiriyle dinsiz bir partinin, inançsız bir partinin adamını seçtiniz diye bize yükleneceklerdi” sözleriyle başlayan polemiğe, CHP Milletvekili Gülizar Biçer Karaca da katıldı.

Karaca, gelen tepkiler üzerine yeni bir değerlendirme yapan Halaçoğlu’nun tavrını sürdürdüğünü belirterek, “Siyasi partiler, yaptıkları kadar yapamadıklarından, söyledikleri kadar söylemediklerinden de sorumludur. Siyaset toplumsal sorumluluk gerektirir. Halaçoğlu, açıklamalarıyla korku, kaygı, tepki ve taraf seçme zorunluluğuna göre hareket ettiklerini bir kez daha ortaya koymuştur. Sayın Halaçoğlu’nun üslubu milletvekili temsiliyetine ve etiğine uygun olmadığı gibi kabul edilebilir bir açıklama değildir. Cumhuriyet Halk Partisi’ni dinsizlikle suçlamak, bu söylemi başkalarının nitelendirmesine dayandırarak yapmak kimsenin haddine değildir. Dini siyasete alet etmeyen, özgürlüklerin savunucusu, tüm inançlara saygılı, ilkeli bir duruşa sahip bir partinin üyesi olmaktan onur duyuyor, Halaçoğlu’nun gündem değiştirmeye ve hedef göstermeye yönelik yakışıksız ifadelerini kınıyorum” dedi.

Halaçoğlu’nun gelen tepkilerin ardından yaptığı açıklamada,İstediklerini ve düşündüklerini açık ve net anlatmak yerine, kendisini eleştirenlere anlama özürlü nitelemesi yaptığını ifade eden Karaca, “sözleri endisinin anlatma beceriksizliğinin sonucudur. Tarihçi ve siyasetçi kimliğiyle tanıdığımız Yusuf Halaçoğlu’nun açıklamalarını esefle kınıyor, saldırgan ve suçlayıcı ifade dilini bırakmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Volkan   -  Bağlantı 9 Temmuz 2015, 13:05

DENİZLİ’mizin Chp milletvekilleri çok atak ve sanki birkaç dönemdir meclistelermiş gibi de tecrübeliler.Allah yollarını açık etsin…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı