REKLAMI GEÇ

CHP’li Keskin: Sorumlu iktidardır

CHP’li Keskin: Sorumlu iktidardır

CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, AKP iktidarının adı gaflet, soyadı delalet, lakabı cehalet olan yönetim anlayışının ülkeyi parçalanmaya sürüklediğini savunarak, ‘’Açılım aldatmacısıyla millete sunulan süreç, ölüm ve zulüm sürecine dönüşmüştür. Türkiye’nin yaşadığı iç güvenlik tehlikesinin tek sorumlusu iktidardır” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Ekim 2014 Pazartesi, 12:19

Türkiye’nin yaşadığı iç güvenlik tehlikesinin tek sorumlusunun iktidarın kendisi olduğunu iddia eden Keskin, yaptığı yazılı açıklamada, ‘’ AKP demokrasi maskesi takmış diktatörlüğe koşuyor. Ülke yangın yerine dönmüş Başbakan Ahmet Davutoğlu ise gerçeklerin ötesinde söylemleriyle avutoğlu rolünü oynuyor’’ diye konuştu.

 Türkiye’nin coğrafi ve ulusal bütünlüğünün parçalanma noktasına geldiğini ileri süren Keskin, “Ülkenin teröre karşı savunma direnci kırılmıştır. Güvenlik güçlerimiz sokak ortasında acımasızca katledilirken, bir yandan Atatürk büstleri yakılmakta, diğer yanda ise iktidarın şirinlik nuskası yazdığı güçler doğu ve güneydoğu bölgesinde hakim savcı atamakta, mahkeme kurup yargılama yapabilmektedir. Türkiye’nin doğusunda işler çığrından çıkmıştır. İktidar olayları kontrol edebilme yeteneğini kaybetmiştir. Kapalı kapılar ardında 24 saatte 3 kere görüş değiştiren iktidarın kendine göre cin fikirli politikaları, oryantalleri bile taş çıkartacak düzeye gelmiştir‘’ diye konuştu.

 CHP Denizli Milletvekili Adnan Keskin, İktidarın Türkiye’yi 12 yıldır siyasi körlük yaşattığı için gerçeklerin farklı bir mizansen ile topluma sunulduğunu, medyaya AKP ambargosu nedeniyle basının olaylar karşısında sus-pus edildiğini de savunarak ‘’ Türkiye her şeye rağmen bu kör karanlığı yenecektir. Kimse endişelenmesin, CHP bu ülkenin sigortası ve ulusal güvencesidir’’ dedi.

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı